Grupa Europa w aplikacji Simapka

Zakład rozpoczął współpracę z Simapką, za pośrednictwem której zaoferuje ubezpieczenie wyświetlacza telefonu. Polisa będzie dostępna w nawet 4 tys. małych punktów handlowych, korzystających z aplikacji.

Ubezpieczenie wyświetlacza smartfonu od Grupy Ubezpieczeniowej Europa będzie dostępne w małych sklepach z telefonami, komisach GSM i innych, tradycyjnych punktach sprzedaży. Jest to możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Team4U – właścicielem aplikacji mobilnej Simapka. Z rozwiązania korzysta ponad 4 tys. punktów handlowych, które otrzymały możliwość sprzedaży produktów Grupy Europa.

Od początku roku dostępna jest nasza aplikacja Screenity, dzięki której w prosty sposób można ubezpieczyć wyświetlacz telefonu. Jednak nie wszyscy klienci są gotowi na zakup polisy za pośrednictwem rozwiązania mobilnego. Z myślą o nich rozpoczęliśmy współpracę z firmą Team4U, dzięki której ubezpieczenie trafi do fizycznej sprzedaży

– MÓWI HANNA KALICIŃSKA, WICEDYREKTOR DEPARTAMENTU PARTNERÓW AFFINITY W GRUPIE EUROPA.

Simapka zadebiutowała w 2016 roku. Aplikacja powstała jako narzędzie, które umożliwia rejestracje kart SIM w punktach handlowych. Za jej pośrednictwem zgłoszono do tej pory 1 mln takich kart. Od ubiegłego roku Team4U rozszerza katalog usług dostępnych w aplikacji. Umożliwił partnerom m.in. sprzedaż doładowań i abonamentów telefonicznych oraz udostępnił funkcjonalność terminalu płatniczego. Najnowszą usługą w Simapce jest ubezpieczenie wyświetlacza telefonu od Grupy Europa. Produkty ma być oferowany głównie w tych punktach partnerskich, które sprzedają nowe lub używane smartfony.

Proces zakupu ubezpieczenia został tak skonstruowany, by był jak najbardziej przyjazny przyjazny dla klienta. Wniosek o polisę wypełnia za pośrednictwem Simapki sprzedawca. Po uiszczeniu płatności klient otrzymuje e-mail z dokumentami i linkiem do mobilnego rozwiązania, opartego o aplikacje Screenity, które sprawdzi stan wyświetlacza jego telefonu. Warunkiem rozpoczęcia ochrony jest pozytywne przejście testu. Jeśli nie zakończy się on sukcesem, to urządzenie zostanie objęte ochroną od kradzieży z rabunkiem lub włamaniem. Cena polisy to 99 zł za rok ochrony.

Naszym celem jest budowa kompleksowego narzędzia dla punktów sprzedaży detalicznej, które pozwoli im uatrakcyjnić i rozszerzyć zakres usług. Oferowane wspólnie z Grupą Europa ubezpieczenie wyświetlacza to idealna odpowiedź na potrzeby klientów, którzy poszukują ochrony dla swojego telefonu

– MÓWI PATRYK CZARNOTA Z TEAM4U.