Grupa PZU Partnerem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina

PZU nawiązał współpracę z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina. Przez najbliższy rok największy polski ubezpieczyciel będzie wspierał działania Instytutu, w tym najważniejsze wydarzenie muzyczne w Polsce i jedno z kluczowych na świecie, jakim jest prestiżowy XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.

Rozpoczęcie współpracy ubezpieczyciela i Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina zbiega się z początkiem XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego CHOPIN I JEGO EUROPA – Tak daleko, tak blisko. Odbędzie się on w dniach 14 – 31 sierpnia w Warszawie. Program wydarzenia oraz informacje dotyczące zakupu biletów i transmisji internetowych dostępne są na stronie www.festiwal.nifc.pl.

To jeden z  długofalowych projektów realizowanych przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, który jest nie tylko wysoko oceniany przez krytyków, ale także cieszy się szczególnym zainteresowaniem wielu pasjonatów muzyki poważnej w kraju i za granicą. Trafia do dziesiątków milionów słuchaczy w kilkudziesięciu krajach, będąc na czołowym miejscu zainteresowania zagranicznych rozgłośni radiowych. Obok twórczości Chopina, podczas festiwalu usłyszymy arcydzieła Pękiela, Lipińskiego, Wańskiego, Gołąbka, Gesualda, Bacha, Zelenki, Beethovena, Berlioza, Rossiniego, Schuberta, Schumanna, Brahmsa, Rachmaninowa, Liszta, ale również Szymanowskiego, Strawińskiego (w 50-lecie jego śmierci) oraz Weinberga i Koczalskiego.

W ramach nawiązanej współpracy PZU będzie wspierał Instytut także w organizacji osiemnastej edycji słynnego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który gromadzi najwybitniejszych pianistów na świecie. W tegorocznych eliminacjach Konkursu Chopinowskiego wzięło udział 500 pianistów.

PZU będzie również Partnerem innych przedsięwzięć Instytutu: koncertu w rocznicę śmierci Fryderyka Chopina, działalności Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie i w Żelazowej Woli, działań edukacyjnych oraz cyklu „Młode Talenty”.

PZU od wielu lat aktywnie angażuje się na rzecz rozwoju i popularyzacji polskiej kultury. Jest mecenasem ważnych dla sztuki i narodowej tożsamości instytucji, jak Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Krakowie, Łazienki Królewskie, Teatr Wielki – Opera Narodowa, Polska Opera Królewska czy Muzeum Powstania Warszawskiego. Ubezpieczyciel promuje twórczość wybitnych artystów i wspiera rozwój młodych talentów.

ŹRÓDŁOPZU
Poprzedni artykułOdpowiedzialne inwestycje w Alior Banku – czyli zysk dla inwestorów oraz klimatu
Następny artykułSzybki rozwój e-commerce wymusi zmiany w sektorze logistyki