Gwiazdy światowego tenisa na żywo w Zielonej Górze. Fed Cup by BNP Paribas ponownie w Polsce

Fed Cup by BNP Paribas, czyli Puchar Federacji, największy i najbardziej prestiżowy światowy turniej kobiecych reprezentacji tenisowych, ponownie zawita do Polski. W organizowanym w Zielonej Górze turnieju kibice będą mogli zobaczyć czołowe tenisistki świata, w tym trzecią zawodniczkę światowego rankingu, Dunkę polskiego pochodzenia Karolinę Woźniacką, a także Rosjankę Darię Kasatkinę z pierwszej dziesiątki zestawienia WTA.

Od 6 do 9 lutego siedem kobiecych reprezentacji będzie rywalizować w ramach rozgrywek I Grupy Euro-Afrykańskiej. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy: w pierwszej Polki, w tym Magda Linette i Iga Świątek, zmierzą się z Dunkami i Rosjankami, w drugiej zagrają reprezentacje Bułgarii, Estonii, Szwecji i Ukrainy. Zwycięzcy obu grup zagrają o awans do baraży do II Grupy Światowej.

– Grupa BNP Paribas wspiera Puchar Federacji na całym świecie, zaś w zielonogórski turniej angażuje się Bank BGŻ BNP Paribas. Cieszymy się, że polscy kibice będą mogli zobaczyć w akcji czołowe rakiety kobiecego tenisa. Ze wszystkimi kibicami będziemy dopingować polską drużynę. Naturalnie, główną atrakcją zawodów będą mecze, ale mamy nadzieję, że przygotowane przez BGŻ BNP Paribas atrakcje przypadną do gustu fanom tenisa – mówi Izabela Tworzydło, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w Banku BGŻ BNP Paribas.

Na stanowisku Banku BGŻ BNP Paribas w ogólnodostępnej strefie kibica  będzie można zdobyć autografy tenisitek oraz wziąć udział w konkursach. Ponadto, na stanowisku Banku szczęśliwcy, którzy złapią piłki wybite na widownię po wybranych meczach przez zawodniczki, będą mogli odebrać tenisowe niespodzianki.

Dla największych fanów tenisa Bank BGŻ BNP Paribas przygotował konkurs w ramach którego można wygrać podwójne zaproszenie do strefy VIP Banku, gdzie na zwycięzców czekają niespodzianki, w tym możliwe spotkania z zawodniczkami. Konkurs trwa na instagramowym profilu Banku BGŻ BNP Paribas: https://www.instagram.com/bgzbnpparibas.pl/. Zadanie konkursowe polega na dokończeniu zdania „Najbardziej legendarna tenisistka to…” i kreatywnym uzasadnieniu swojej odpowiedzi.

Turniejowi będzie również towarzyszyła akademia kibicowania „We Are Tennis Fan Academy”.

Puchar Federacji, którego historia sięga 1963 r., to w kobiecym tenisie odpowiednik Pucharu Davisa. Rozgrywki organizuje Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF), a na całym świecie sponsorem pucharu jest Grupa BNP Paribas, która od dekad wspiera biały sport, sponsorując liczne prestiżowe turnieje. W Polsce, Bank BGŻ BNP Paribas od 2016 r. organizuje promującą tenis akcję „Dzieciaki do Rakiet”, skierowaną do szkół podstawowych w całym kraju.

Zielonogórskie zawody odbędą się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Sulechowskiej 41 od 6 do 9 lutego 2019 roku.