Idea Bank podwójnym zwycięzcą konkursu Efma Distribution & Marketing Innovation Awards 2015

W organizowanym przez organizację Efma konkursie Distribution & Marketing Innovation Awards, co roku wyłaniane są najbardziej innowacyjne usługi finansowe na świecie. W tegorocznej edycji Idea Bank za nowatorskie rozwiązania dla biznesu zdobył główne nagrody w dwóch kategoriach – Best Digital Distribution Innovation i Most Disruptive Innovation.

European Financial Management Association (EFMA) to organizacja skupiająca bankowych i ubezpieczeniowych profesjonalistów, wyspecjalizowanych w marketingu i dystrybucji usług finansowych. Instytucja, zrzeszająca ponad 3300 firm z ponad 130 krajów, zajmuje się badaniami, wydaje branżowe raporty i publikacje, organizuje międzynarodowe konferencje, a także – we współpracy z Accenture – prestiżowy konkurs Distribution & Marketing Innovation Awards.

W tegorocznej edycji plebiscytu Idea Bank zdobył aż dwie nagrody. Pierwsze miejsce w kategorii Best Digital Distribution Innovation zagwarantował mu Idea Cloud – pierwszy na świecie serwis transakcyjny zintegrowany z systemem do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem. Innowacyjna chmura bankowa daje właścicielowi firmy możliwość administrowania księgowością, rozliczeniami, dokumentami czy kontaktami – integruje w jednym miejscu wszystkie procesy biznesowe.

Za swój wachlarz dodatkowych usług dla przedsiębiorców na który składa się wspomniany serwis transakcyjny, przestrzenie coworkingowe Idea Hub oraz zamawiany przez aplikację Mobilny Wpłatomat, Idea Bank został uhonorowany nagrodą Most Disruptive Innovation. Idea Hub został już wcześniej dostrzeżony przez Efma – organizacja uznała projekt nowatorskiej placówki Idea Banku w marcu br. za “Innowację Miesiąca”.

– Nagrody w tym konkursie mają dla nas wymiar szczególny, ponieważ o ich przyznaniu decydują największe światowe autorytety w dziedzinie bankowości. Wierzę, że nasz sukces przyczyni się do sukcesu naszych klientów. Za sprawą Idea Cloud będą mieli znacznie więcej czasu na wykonywanie zadań, które decydują o rozwoju ich biznesów, dzięki Mobilnemu Wpłatomatowi będą czuli się bezpieczniej, a w przestrzeniach Idea Hub znajdą idealne miejsca do pracy- podsumowuje Dominik Fajbusiewicz, członek zarządu Idea Banku i pomysłodawca innowacyjnych rozwiązań.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród miało miejsce podczas uroczystej gali 28 października br. w Amsterdamie.

źródło: Idea Bank