29 sierpnia odbędzie się 42. PKO Półmaraton Szczecin oraz towarzyszący mu bieg na 10 km. Zawody odbędą się w tradycyjnej formule oraz odsłonie wirtualnej. Podczas biegów obędzie się charytatywna akcja „biegnę dla Ingi”. Na półmaraton i wydarzenia towarzyszące zaprasza PKO Bank Polski, sponsor tytularny zawodów.
– Zachęcamy do udziału w tegorocznym PKO Półmaratonie Szczecin, bo to wielkie wydarzenie sportowe, rekreacyjne oraz charytatywne – tym razem możemy pomóc Indze. Będzie miasteczko biegowe, strefy startu, mety czy odpoczynku, a także atrakcje dla kibiców a nawet dzieci. Udanego biegu i dobrej zabawy! – mówi Tomasz Cemel, dyrektor Regionalnego Oddziału Detalicznego PKO Banku Polskiego w Szczecinie.
Zawodnicy startujący w obu biegach mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc Indze. Dziewczynka ma roczek i zmaga się z chorobą – rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA1). Wymaga specjalistycznego leku, na który zbierane są środki. Jest podopieczną Fundacji Siepomaga.
Akcje „biegnę dla…” są częścią programu PKO Banku Polskiego „PKO Biegajmy razem”.
https://bankomania.pkobp.pl/sport/;
https://facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem;
https://instagram.com/pkobiegajmyrazem;
https://twitter.com/biegajmy_razem