9. Rowerowy Bieg Piastów w pięknych górskich krajobrazach

23 – 24 września na pięknych trasach Gór Izerskich i Karkonoszy odbędzie się 9. Rowerowy Bieg Piastów. To ostatnie zawody z cyklu Wielkiego Jakuszyckiego Szlema. Na liście startowej jest już ok. 550 zawodników. Sponsorem Generalnym wydarzenia jest PKO Bank Polski.

Trzymam mocno kciuki za wszystkich zawodników 9. Rowerowego Biegu Piastów. Górskie trasy wymagają hartu ducha i nie lada formy. Wszystko rekompensują jednak piękne widoki. Przekonamy się, kto w tym roku ukończy wszystkie najdłuższe dystanse w trzech różnych konkurencjach i zdobędzie Wielkiego Jakuszyckiego Szlema – mówi Edyta Sadowska – Karasińska, Dyrektor Oddziału 1. PKO Banku Polskiego w Jeleniej Górze.

Zawodnicy będą rywalizować na trzech dystansach: MINI, MEGA i GIGA. Najkrótsza rywalizacja to dystans MINI wynoszący 20 km, z przewyższeniami 283 m. Kolejny dystans to MEGA o długości 43 km, z przewyższeniami 870 m, a najdłuższy – GIGA ma 62 km, z przewyższeniami 948 m.
Nowością podczas tegorocznego Rowerowego Biegu Piastów jest rywalizacja rowerów elektrycznych i typu gravel na trasie MEGA.
Wszystkie dystanse startują z Polany Jakuszyckiej. W sobotę MEGA (godz. 10:30) i GIGA (godz. 10:00), a w niedzielę – MINI (godz. 11:00). W niedzielę od godz. 9:00 rywalizować również będą rowery elektryczne i gravel.
Zawody odbywają się w niezwykle malowniczym otoczeniu Gór Izerskich i Karkonoszy. Trasy są urozmaicone pod względem krajobrazu, profilu i nawierzchni: od ziemi, trawy, kamieni, drewnianych kładek i korzeni po asfaltowe ścieżki.
Młodzi rowerzyści będą konkurować podczas „Rowerowej przygody”. Trasa będzie przebiegała na odcinku 500 m (dla dzieci na rowerkach biegowych i innych małych rowerach, z pomocą rodziców) oraz około 1 km (dla uczniów szkół podstawowych, samodzielnie pokonujących trasę).
To już 9. edycja Rowerowego Biegu Piastów, który stanowi jedną z trzech głównych imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów – obok Biegu Piastów w narciarstwie biegowym oraz Letniego Biegu Piastów. Wielkiego Jakuszyckiego Szlema zdobywa w danym roku zawodnik, który ukończył Bieg Piastów, Letni Bieg Piastów i Rowerowy Bieg Piastów na najdłuższych dystansach.
ŹRÓDŁOPKO Bank Polski