Alior Bank na Festiwalu WODECKI TWIST

Dobiegła końca siódma edycja WODECKI TWIST. Festiwal poświęcony pamięci i twórczości wybitnego artysty – Zbigniewa Wodeckiego odbył się w dniach 7-9 czerwca 2024 roku w Krakowie. Impreza przyciągnęła wielu fanów polskiej muzyki, a jej partnerem strategicznym i mecenasem był Alior Bank.

Festiwal WODECKI TWIST to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego celebrowana jest twórczość nieżyjącego już Zbigniewa Wodeckiego. Na tegorocznej scenie w ICE Kraków pojawili się m.in.: Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Ania Rusowicz, Danuta Błażejczyk, Kathia, Fismoll, Igo, polsko-francuski duet BeMy, Orkiestra Tomasza Szymusia. Z kolei na finałowych koncertach plenerowych zlokalizowanych u stóp wawelskiego wzgórza wystąpił projekt Pospieszalski/Mucha/Janicki wraz z innymi.

W tę edycję festiwalu jako partner strategiczny i mecenas zaangażował się Alior Bank. W ramach działań promocyjnych banku na krakowskich Plantach można było zobaczyć latarnie ozdobione melonikami. W trakcie finału wydarzenia 9 czerwca, przy scenie koncertu głównego pod Wawelem, była dostępna strefa chill. Uczestnicy festiwalu mogli odpoczywać słuchając koncertów oraz muzyki serwowanej przez DJa a także korzystać z atrakcji przygotowanych przez bank. Pod namiotem ulokowano komfortowe leżaki, hamaki i poduszki, a na zewnątrz – parasole z leżakami. Na gości czekały rzemieślnicze lody i orzeźwiająca lemoniada. Fotobudka i ścianka do zdjęć także urozmaicały czas spędzany w strefie. Pamiątką były torby z logo festiwalu i Alior Banku wręczane gościom. Strefa zcieszyła się dużym zainteresowaniem i była tłumnie odwiedzana przez cały dzień.

Dla Alior Banku twórczość Zbigniewa Wodeckiego odgrywa szczególną rolę. W 2023 roku promując nowy produkt, Alior Pay, bank wykorzystał słowa z piosenki „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, czego efektem był nowy, oryginalny utwór „Wróć” oraz teledysk, w którym wystąpili popularni influencerzy. Biorąc udział w Festiwalu WODECKI TWIST, bank udowodnił, że łączy w sobie klasykę i nowatorstwo, a także ceni polską kulturę i muzykę.

ŹRÓDŁOAlior Bank