Alior Bank nawiązał współpracę z Asseco Business Solutions

Alior Bank nawiązał współpracę z Asseco Business Solutions, największym w Polsce producentem oprogramowania dla biznesu. Dzięki temu przedsiębiorcy, którzy korzystają z usługi BankConnect Alior Banku i nowej usługi Businessbank od Asseco Business Solutions będą mogli zautomatyzować obsługę finansowo-księgową firmy. Rozwiązanie Businessbank zostanie wdrożone pierwszej grupie klientów w ramach pilotażu. W IV kwartale 2024 r. będzie ono dostępne dla wszystkich małych, średnich i dużych firm.

Usługi BankConnect i Businessbank umożliwią integrację rozwiązań finansowo-księgowych z rodziny Asseco Business Solutions (Softlab ERP, Macrologic ERP, Wapro ERP) z firmowym rachunkiem bankowym w Alior Banku.
– Zaawansowane technologie cieszą się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Świadczy o tym m.in. dynamicznie rosnąca liczba użytkowników naszej usługi BankConnect. Współpraca z Asseco Business Solutions, czołowym dostawcą oprogramowania ERP w Polsce, zapewni naszym klientom automatyzację wymiany informacji, wygodę i szybkość wykonywania operacji, takich jak na przykład generowanie przelewów i importowanie wyciągów bankowych – mówi Rafał Zając, dyrektor Departamentu Bankowości Cyfrowej Klientów Biznesowych w Alior Banku.

Usługa BankConnect Alior Banku skierowana jest do przedsiębiorstw, które przetwarzają dużą liczbę transakcji i oczekują pełnej automatyzacji tego procesu oraz bieżących informacji finansowych. BankConnect integruje systemy planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) oraz finansowo-księgowe (FK) z bankowością internetową BusinessPro. Proces uwierzytelniania oparty jest na infrastrukturze klucza publicznego, co zapewnia wysoki poziom poufności i wiarygodności przesyłanych informacji.

Businessbank to oferowana przez Asseco Business Solutions usługa chmurowa, która jest dostępna w ramach platformy wymiany dokumentów z kontrahentami, tj. Businesslink. Dzięki integracji z bankami pozwala na obsługę konta bankowego bezpośrednio z systemu ERP. Funkcjonalności usługi obejmują automatyczne ściąganie wyciągów bankowych i monitorowanie salda rachunku bankowego. Ponadto Businessbank umożliwia automatyzację wysyłki przelewów z systemu ERP bezpośrednio do banku.

Szczegółowe informacje o usłudze BankConnect są przedstawione w ,,Zasadach korzystania z Systemu Bank Connect” będących załącznikiem do „Regulaminu korzystania z Kanałów Elektronicznych dla Przedsiębiorców i Innych Podmiotów”. Koszty związane z użytkowaniem usługi zawiera Tabela Opłat i Prowizji dla Klientów Biznesowych. Dokumenty są dostępne w Centrach Bankowości Korporacyjnej i na stronie internetowej Alior Banku.

ŹRÓDŁOAlior Bank