Alior Bank ponownie najlepszym bankiem detalicznym w Europie!

Jury międzynarodowego konkursu „Retail Banker International” drugi rok z rzędu przyznało Alior Bankowi tytuł: „Najlepszy europejski bank detaliczny”. Nagroda jest wyrazem uznania dla skuteczności strategii biznesowej Banku, która wyróżnia się na tle europejskiego rynku bankowości detalicznej.

21 maja br. w trakcie uroczystej gali w Londynie ogłoszono listę laureatów międzynarodowego konkursu dla banków detalicznych organizowanego przez „Retail Banker International”. Wśród zwycięzców 30. jubileuszowej edycji konkursu znalazł się Alior Bank, który otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepszy europejski bank detaliczny roku”. W tej samej kategorii, o tytuł rywalizowały takie banki, jak Barclays, KBC Bank, LaCaixa i Santander.

W imieniu Banku nagrodę odebrał Witold Skrok, Wiceprezes Zarządu Alior Banku. Tytuł najlepszego banku detalicznego w Europie, zdobyty drugi rok rzędu, to znaczące osiągnięcie i zarazem powód do dumy i szczególnej satysfakcji, gdyż stajemy się w ten sposób wizytówką polskiej branży bankowej – powiedział Witold Skrok.

Przedstawiciele Alior Banku na Gali w Londynie.

„Retail Banker International” jest wiodącym, źródłem informacji z całego świata na temat sektora bankowości detalicznej. Nagrody „Retail Banker International” są przyznawane już od 30 lat bankom detalicznym, które wyróżniają się doskonałymi wynikami i osiągnięciami biznesowymi.

Nagroda dla „Najlepszego europejskiego banku detalicznego 2015” jest kolejnym międzynarodowym wyróżnieniem przyznanym Alior Bankowi. W ubiegłym roku, Bank zdobył nagrodę w tej samej kategorii, będąc pierwszą polską instytucją finansową, która otrzymała ten zaszczytny tytuł. Bank został również uhonorowany w plebiscytach najbardziej prestiżowych, światowych magazynów finansowych. W 2014 r. „Global Finance” wyróżnił Alior Bank tytułem „Najlepszy Bank w Polsce” w ramach corocznego rankingu najlepszych instytucji finansowych z krajów rozwijających się. Bank otrzymał również tytuł „Najlepszy Bank w Polsce 2013” w zestawieniach „Euromoney Awards for Excellence” oraz magazynu „The Banker”, należącego do „Financial Times Ltd.”.

Więcej informacji o tegorocznych nagrodach „Retail Banker International” można znaleźć na stronie:http://www.retailbankerinternational.com/event/retail-banking-london-2015/awards

źródło: Alior Bank