Aplikacja ING dla firm na Apple Watch

ING Bank Śląski, jako pierwszy bank w Polsce, udostępnił  aplikację na Apple Watch. Z ING Business w wersji na zegarek Apple mogą korzystać klienci korporacyjni.

aw_022ING Business jest pierwszą aplikacją bankową w Polsce przygotowaną na Apple Watch.  W aplikacji zamieszczono  informacje, które klienci najczęściej szukają logując się  do systemu przez bankowość mobilną. Procentowy wskaźnik salda na rachunku pozwala jednym rzutem oka sprawdzić stan firmowego konta. Klient może także natychmiast podejrzeć aktualną liczbę oczekujących zleceń wymagających jego podpisu lub wysłania. Pod ręką są również bankowe kursy kupna i sprzedaży wybranych walut. Poszczególne elementy, takie jak domyślny rachunek czy para walutowa, można zmienić w ustawieniach aplikacji. Wszystkie informacje są błyskawicznie dostępne w formie tzw. Skrótu (Glances), a dane można odświeżać korzystając z technologii Force Touch.

Ponad połowa klientów  korzystających z  naszej aplikacji mobilnej używa iPhonów lub iPadów. Wiemy, że coraz więcej z nich posiada Apple Watch, dlatego już teraz – jako pierwszy bank w Polsce – postanowiliśmy  przygotować  aplikację przeznaczoną na to urządzenie.

Miesiąc temu udostępniliśmy klientom zupełnie nową aplikację bankowości mobilnej. Wersja na Apple Watch to kolejny element przygotowywanego przez nas nowoczesnego systemu bankowości internetowej dla firm – ING Business. Chcemy jak najlepiej dopasowywać się do zmieniających się potrzeb i zachowań klientów, a także urządzeń z których korzystają – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za segment korporacji.

Udostępniona w czerwcu nowa wersja aplikacji mobilnej ING Business wprowadziła wiele usprawnień. Logowanie do aplikacji jest szybsze i prostsze, a nowy ekran pulpitu umożliwia szybki podgląd sald na rachunkach i podpisywanie zleceń. Nowe menu może być spersonalizowane według potrzeb użytkownika, umożliwiając szybkie przejście do najczęściej wykonywanych operacji i transakcji. Dodatkowo zmieniono całą grafikę w aplikacji zgodnie z obecnymi trendami w zakresie user experience.

Aplikacja na Apple Watch jest dostępna dla posiadaczy iPhonów. Aplikacja na smatfony jest dostępna w sklepach Apple AppStore, Google Play oraz BlackBerry World.

źródło: ING Bank Śląski