Bank BGŻ wyróżniony Srebrnym Listkiem CSR POLITYKI

Bank BGŻ otrzymał Srebrny Listek CSR POLITYKI, przyznawany przez redakcję tygodnika POLITYKAfirmom zaangażowanym i odpowiedzialnym społecznie.

W tegorocznym zestawieniu POLITYKI Bank BGŻ znalazł się wśród firm, które w swojej codziennej działalności operacyjnej deklarują uwzględnianie wszystkich kluczowych rozwiązań normy ISO 26000. Firmy te często opierają się na najlepszych lokalnych i globalnych praktykach oraz stosują międzynarodowe standardy, a o efektach swoich działań cyklicznie informują interesariuszy. Dodatkowo jury dobrze oceniło system zarządzania etyką oraz doceniło najwyższe standardy zarządzania personelem.
Bank BGŻ od 2008 roku realizuje strategię CSR, raportuje swoje działania według standardów GRI, konsekwentnie utrzymując wysoką pozycję w sektorze finansowym.

Analizie zostały poddane wyniki 127 firm, które udzieliły odpowiedzi na ankietę według standardów normy ISO 26 000 za rok 2014.

Tygodnik POLITYKA już po raz czwarty przyznał Złote, Srebrne i Białe Listki CSR największym przedsiębiorstwom prowadzącym działalność w Polsce. Partnerem merytorycznym była firma doradcza Deloitte. Zestawienie jest corocznym przeglądem działań z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), jako wkładu w zrównoważony rozwój gospodarczy i społeczny.

źródło: Bank BGŻ BNP Paribas