Bank BNP Paribas partnerem trzech festiwali filmowych tego lata. Pierwszy startuje już w piątek

Bank BNP Paribas pod hasłem „We love Cinema” coraz silniej angażuje się w promocję kina. Tego lata będzie partnerem aż trzech festiwali. Już w piątek, 25 czerwca startuje Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych. W lipcu i sierpniu czekają nas jeszcze BNP Paribas Green Film Festiwal i BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane.

– Pandemia sprawiła, że ludzie są głodni kultury, jak chyba nigdy wcześniej. W ubiegłym roku, w odpowiedzi na obostrzenia, zrobiliśmy wszystko, żeby udostępnić możliwie jak najwięcej filmów zdalnie. Nic nie równa się jednak możliwości zobaczenia filmu na wielkim ekranie. Cieszę się, że możemy wrócić do tak rozumianej normalności nie rezygnując jednocześnie z prezentowania filmów w sieci. Jako bank, posługujący się hasłem „We love Cinema” mamy ambicję, aby pozwolić cieszyć się kinem na najwyższym poziomie jak największej grupie osób  – mówi  Małgorzata Wasiuk, Dyrektor Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas.

Pierwszy z festiwali wspieranych przez Bank BNP Paribas rusza 25 czerwca w Sandomierzu. Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych potrwa 3 dni. Jak twierdzą jego twórcy, ideą festiwalu jest przede wszystkim promowanie polskich twórców, polskiego kina oraz szeroko pojęta edukacja młodego widza oraz studentów. W tym roku oprócz projekcji filmów, na gości czekają koncert, impreza z okazji 18-lecia festiwalu, a także wręczenie specjalnych nagród – Kamienia Optymizmu Januszowi Gajosowi oraz Korony Sandomierskiej Janowi Komasie. 27 czerwca organizatorzy przypomną piosenkę Wojciecha Młynarskiego „Lubmy się trochę” jako pełne optymizmu przesłanie do świata. Tego samego dnia, w dniu 80. urodzin Krzysztofa Kieślowskiego, ogłoszony zostanie Światowy Dzień NieZwykłości.

Szereg atrakcji przygotował też Bank BNP Paribas. Kinomani mogą liczyć na stoisko w kawą i lemoniadą, manufakturę cukierków, samoobsługową stację naprawy rowerów i mobilną stację ładowania telefonów.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie www.festiwalniezwykły.pl

Przez cały lipiec i sierpień zapraszamy na najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy skierowany do turystów, którzy wybrali wypoczynek w polskich kurortach – BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane. Oprócz miast wskazanych w nazwie, filmy wyświetlane będą również w Giżycku. Festiwalowe kina dostępne będą w popularnych punktach miast, na sopockim molo, Placu Niepodległości (obok Krupówek) w Zakopanem czy Ekomarinie w Giżycku, gdzie filmy można oglądać również z zacumowanych jachtów. Seanse będą wyświetlane codziennie przez całe wakacje i wszystkie są bezpłatne (w Sopocie obowiązuje jedynie bilet wstępu na molo). Repertuar festiwalu został podzielony na dni tematyczne – wtorki, czwartki i niedziele odbywają się pod patronatem Banku BNP Paribas i poświęcone są tematyce Celów Zrównoważonego Rozwoju. Poza seansami pod gwiazdami, na widzów czekają dodatkowe atrakcje np. największy na sopockim molo ogródek – przyjazna środowisku kawiarnia festiwalowa Koło Molo zaprojektowana z poszanowaniem drzewostanu, która udziela zniżek rowerzystom i posiadaczom kart wydanych przez Bank BNP Paribas.

Wszystkie najważniejsze informacje o festiwalu i harmonogram seansów dostępne są na stronie www.kinoletnie.pl.

– Kino zawsze było nośnikiem idei. Podobnie jak inne formy sztuki, oprócz wartości artystycznej, niesie też ze sobą przekaz twórców, którzy często zachęcają nas do przemyśleń. Bank BNP Paribas angażuje się w promocję Celów Zrównoważonego rozwoju oraz zmian mających na celu większą troskę o Ziemię. Cieszymy się, że możemy wspierać produkcje, w których artyści podzielają nasze obawy o stan planety i podobnie jak my wspierają proces zmian – mówi Dariusz Maciołek, Dyrektor Zarządzający Pionu Marketingu, Komunikacji, Zaangażowania Społecznego.

15 sierpnia w Krakowie rozpocznie się BNP Paribas Green Film Festival. Bank kolejny raz wspiera organizację tego wydarzenia, które promuje proekologiczne postawy poprzez pokazy najlepszych światowych produkcji poruszających tematykę ochrony środowiska. Pierwszy raz jest partnerem tytularnym. Festiwal to jednak nie tylko pokazy filmów, ale także warsztaty ekologiczne, spotkania edukacyjne, wykłady i inne działania artystyczne ukierunkowane na promowanie stylu życia sprzyjającego naszej planecie.

W tym roku, obok trwającego tydzień festiwalu w Krakowie, organizatorzy zaplanowali także specjalny „tour” po innych polskich miastach. Festiwalowe produkcje zawitają m.in. do Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia, Katowic czy Częstochowy.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie www.greenfestival.pl.

ŹRÓDŁOBNP Paribas Bank Polska