Bank BNP Paribas zdobył prestiżową nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych w kategorii „Bank finansujący roku”

Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (PSIK) przyznało Bankowi BNP Paribas nagrodę w kategorii “Bank finansujący roku”. Konkurs ma na celu wyróżnienie najwyższych standardów profesjonalizmu w branży private equity/venture capital oraz wkład inwestorów PE/VC w rozwój polskich spółek. Decyzję o zwycięstwie Banku BNP Paribas podjęli członkowie PSIK w głosowaniu powszechnym, którego wyniki ogłoszono podczas uroczystej gali 12 czerwca br. w Warszawie.

Konkurs Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK) organizowany jest od 2018 r. Ma on na celu uhonorowanie zarządzających funduszami private equity/venture capital oraz firm doradczych, banków i kancelarii prawnych za ich osiągnięcia na polskim rynku kapitałowym wspierającym rozwój przedsiębiorstw oraz za ich wkład w działalność społeczną. Bank BNP Paribas, który był już kilkukrotnie nominowany do finału w poprzednich latach, w tym roku został uhonorowany nagrodą główną w kategorii “Bank finansujący roku”. To dowód uznania dla  profesjonalizmu banku i jego zaangażowania we wsparcie przedsiębiorstw oraz jego wiodącej pozycji na polskim rynku inwestycji kapitałowych.

– Bank BNP Paribas, od lat aktywnie współpracuje z globalnymi i regionalnymi funduszami Private Equity. Pomimo trudności wynikających z sytuacji makroekonomicznej i konfliktu na Ukrainie, w ubiegłym roku bank uczestniczył w ośmiu transakcjach z funduszami PE, będącymi członkami PSIK i ich spółkami. W sześciu z tych transakcji pełnił rolę wiodącego aranżera. Jest to dowód naszej bardzo dużej aktywności w tym sektorze oraz zdolności do skutecznego finansowania, nawet w niesprzyjających warunkach. Dziękujemy PSIK za to

wyróżnienie i gratulujemy pozostałym laureatom – mówi Łukasz Pobudejski, dyrektor zarządzający Pionu Finansowania Specjalistycznego z Banku BNP Paribas.

W kolejnych latach bank zamierza kontynuować długotrwałą tradycję doskonałej obsługi Klienta i dostarczać innowacyjne rozwiązania finansowe, które wspierają rozwój gospodarczy kraju.

ŹRÓDŁOBNP Paribas Bank Polska