Bank Millennium od 1 lipca wprowadza usługę wielowalutową dla posiadaczy kart debetowych

Bank Millennium wprowadzi kolejne ułatwienia przy płatnościach kartami w walutach obcych. Równocześnie poinformował, że wydał już ponad 500 tysięcy kart kredytowych.

Od 1 lipca br. klienci Banku Millennium będą mogli cieszyć się szerszymi możliwościami płacenia kartami w walutach obcych. Bank wprowadzi dla posiadaczy kart debetowych usługę wielowalutową, czyli możliwość łączenia karty z kontami walutowymi (EUR, USD, GBP i CHF) i płacenia bez przewalutowania bezpośrednio z tych kont. Równocześnie dla klientów płacących w walucie bezpośrednio z konta Millennium 360° lub kartą kredytową, podniesiony zostanie limit walutowy aż do 5 tys. złotych miesięcznie, który umożliwia rozliczanie transakcji walutowych kartą bez marży banku za przewalutowanie. Bank stosuje też niezmiennie atrakcyjne kursy organizacji kartowych dla płatności w walucie wszystkimi rodzajami kart.

– Widzimy, że nasi klienci chętnie korzystają z nowoczesnych rozwiązań, płacąc coraz częściej kartami w walucie, nie tyko podczas podróży zagranicznych. Dlatego chcieliśmy rozszerzyć transparentne rozwiązania dla płatności walutowych kartą, aby klienci mogli cieszyć się swobodą transakcji w trakcie urlopu oraz przy płatnościach walutowych w internecie – mówi Szymon Kuchciak, kierujący Wydziałem Kart Płatniczych w Banku Millennium.

Równocześnie bank poinformował, że na koniec marca liczba wydanych przez niego kart kredytowych przekroczyła 500 tysięcy. Bank Millennium jest jednym z nielicznych na rynku, który może pochwalić się wzrostem statystyk w tym zakresie.

– Cieszy nas, że tak wielu klientów dostrzega liczne korzyści wynikające z posiadania karty kredytowej i odpowiedzialnego zarządzania finansami osobistymi. Dlatego stale rozszerzamy katalog usług dodatkowych, które wraz z nimi oferujemy. Nasze podejście pozwoliło nam na przekór rynkowi zwiększyć liczbę kart kredytowych w portfelu, co potwierdza, że umiejętnie odpowiadamy na istniejące potrzeby i oczekiwania. – dodaje Szymon Kuchciak.

W ofercie dla klientów indywidualnych Bank Millennium ma obecnie pięć kart kredytowych. Karty różnią się między sobą wysokością oprocentowania oraz pakietem usług, z których klienci mogą skorzystać. Ciekawym produktem jest z pewnością WWF Millennium Mastercard. Karta umożliwia wsparcie ochrony środowiska. Bank Millennium przekazuje na konto WWF Polska 50 zł za każdą wydaną kartę główną. Odświeżony niedawno wizerunek karty WWF Millennium Mastercard otrzymał właśnie statuetkę Złotego Bankiera 2024 w plebiscycie na najlepiej zaprojektowaną kartę płatniczą.

ŹRÓDŁOBank Millennium