Bank Ochrony Środowiska S.A. finansuje inwestycje w Zachodniopomorskiem w ramach inicjatywy JEREMIE o łącznej wartości 80 mln zł

Bank Ochrony Środowiska zakończył z sukcesem alokację 80 mln zł w ramach inicjatywy JEREMIE. W tym tygodniu podpisana została ostatnia umowa na realizację projektu rewitalizacyjnego. Portfolio projektów z programu JEREMIE finansowanych przez BOŚ obejmuje m.in. rewitalizację i utworzenie nowej bazy noclegowej w Międzyzdrojach, rewitalizację zabytkowych kamienic w Szczecinie, a także zabytkowego domu wczasowego w Świnoujściu.

Dzięki umowie zawartej między Bankiem Ochrony Środowiska i Bankiem Gospodarstwa Krajowego, inwestorzy realizujący projekty miejskie na Pomorzu Zachodnim w ramach inicjatywy JEREMIE, otrzymali preferencyjne pożyczki. Pożyczki te są korzystnie oprocentowane, z okresem spłaty nawet do 17 lat. Co ważne, przedsiębiorca nie ponosił żadnych opłat związanych z ich udzieleniem. Mógł też skorzystać z 2 letniej karencji w spłacie zobowiązania. Aby uzyskać finansowanie, inwestycja musiała spełnić warunki określone w Zintegrowanym Planie Zrównoważonego Rozwoju Obszarów Miejskich i pozytywnie „oddziaływać na sferę społeczną”. Wszystkie działania realizowane są z poszanowaniem terenów zielonych i innych pro-ekologicznych zasad. Co istotne, na każdym etapie współpracy, klienci mają zapewnione wsparcie inżynierów ekologów Banku Ochrony Środowiska.

„Tak szeroko zakrojona współpraca w ramach inicjatywy JEREMIE w Zachodniopomorskiem, w tym w dwóch popularnych nadmorskich kurortach, jest dla BOŚ bardzo ważnym partnerstwem biznesowym. Inwestorzy mogą liczyć na wsparcie naszego banku w realizacji swoich przedsięwzięć, które wykorzystując istniejący potencjał miejsc i zabytków wpisanych w krajobraz, pozytywnie wpływają na ich atrakcyjność biznesową, turystyczną i ekologiczną. Bank z pewnością będzie kontynuował i wspierał w przyszłości podobne inicjatywy” – mówi Bogusław Białowąs, Prezes Zarządu BOŚ.

Środkami JEREMIE zarządza obecnie Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., która jest podmiotem wdrażającym. Przedsięwzięcia realizowane w ramach inicjatywy mają na celu przystosowanie zdegradowanych obszarów do nowych funkcji (edukacyjnych, rekreacyjnych, sportowych, kulturalnych, gospodarczych), a także do stworzenia nowych ośrodków kultury z elementami komercyjnymi. Celem JEREMIE było wsparcie przede wszystkim tych firm, które rozpoczęły działalność gospodarczą i nie posiadały historii kredytowej lub zabezpieczeń o wystarczającej wartości.