Bank Pekao po raz trzeci partnerem i fundatorem Nagrody Dziekana Studium Magisterskiego SGH

Bank Pekao, który od lat wspiera rozwój  polskiej nauki, po raz trzeci został partnerem prestiżowego konkursu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na najlepsze prace magisterskie o nazwie Nagroda Dziekana Studium Magisterskiego SGH. Bank ufundował nagrodę główną dla zwycięzcy w wysokości 10 tys. zł

Laureatką tegorocznej edycji konkursu została Alicja Doligalska za pracę magisterską pt. Logistyka dystrybucji w handlu elektronicznym B2C w branży FMCG w dobie pandemii COVID-19. Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się 4 grudnia br. w siedzibie głównej SGH w Warszawie, zwyciężczyni otrzymała czek z nagrodą pieniężną.

– Jestem zaszczycony, że możemy jako bank oddać hołd nauce i wręczyć nagrodę autorce najlepszej pracy magisterskiej w SGH w Warszawie – powiedział Leszek Skiba, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A. – Bank Pekao od lat angażuje się na rzecz środowiska akademickiego, biorąc m.in. udział w wielu inicjatywach organizowanych przez samorządy studenckie i uczelnie, a także realizuje rocznie około 500 różnych przedsięwzięć skierowanych do studentów. Zależy nam na pozyskaniu osób, które będą chciały w naszym banku rozwijać się zawodowo, dlatego nastawienie na współpracę ze światem akademickim jest dla nas niezwykle istotne. Wykształcenie i doświadczenie absolwentów SGH sprawia, że od lat plasują się oni w czołówce najchętniej zatrudnianych przez firmy z sektora finansowego i technologicznego. Są do tego ambitni i kreatywni, więc warto ich wspierać na starcie kariery np. poprzez udział w inicjatywie Nagroda Dziekana Studium Magisterskiego SGH.

Jury konkursu, w którego składzie znaleźli się eksperci Banku Pekao, doceniło tematykę opracowania, w którym podjęto aktualne problemy gospodarcze, ale także jego użyteczność w biznesie.

 Temat pracy idealnie wpisał się w obecną sytuację społeczno-gospodarczą. Pandemia Covid-19 zmieniła wiele sfer życia, w tym także modele dystrybucji. Handel elektroniczny B2C dynamicznie się rozwija, a pandemia Covid-19 dodatkowo wymusiła wzmocnienie tego procesu – powiedział Marcin Mikołajczak, recenzent pracy, Dyrektor Biura Sprzedaży Ratalnej i E-commerce w Banku Pekao S.A. – Autorka pracy opisała główne zmiany, jakie dokonały się w handlu elektronicznym na przestrzeni ostatnich miesięcy, co czyni pracę niezwykle aktualną. Wskazała ponadto kluczowe czynniki sukcesu i ich wpływ na rozwój biznesów internetowych – dodał.

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem studentów SGH
w Warszawie. W tegorocznej edycji zgłoszono 16 prac magisterskich. Jak podkreślali eksperci Banku Pekao zaangażowani w proces oceniania prac magisterskich, mimo panującej pandemii Covid-19, tegoroczne „magisterki” zostały napisane na bardzo wysokim poziomie. Według nich zarówno zdobycie nagrody, jak i samo wzięcie udziału w takim konkursie mogą otworzyć w przyszłości drzwi do kariery w wielu instytucjach państwowych i komercyjnych.

Zwyciężczyni gratulujemy!

ŹRÓDŁOBank Pekao S.A.