Bank Pekao S.A. otwiera przedstawicielstwo w Londynie

Ekspansja zagraniczna Banku Pekao S.A. staje się faktem. Pekao S.A. otwiera w Londynie swoje pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo. Biuro w Wielkiej Brytanii ma stanowić wsparcie dla planujących ekspansję zagraniczną polskich firm, ułatwić relacje z zainteresowanymi Polską funduszami private equity, zwiększyć możliwości w zakresie oferty private banking.

Bank Pekao S.A. jako polski bank międzynarodowy nawiązuje w ten sposób także do najlepszych tradycji Banku sprzed lat, kiedy to posiadał rozsiane po całym świecie oddziały, które oferowały usługi finansowe m.in. dla Polonii.

– Dziś w nowoczesny sposób nawiązujemy do chlubnej tradycji Banku Pekao S.A., który w okresie międzywojennym wspomagał rodaków żyjących za granicą. Jednym z naszych priorytetów jest wspieranie polskich firm w ekspansji międzynarodowej – mówi Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A.

W ostatnich latach Polacy założyli za granicą tysiące firm. Szacuje się, że w samej Wielkiej Brytanii powstało ich około 30 tysięcy. Dodatkowo wiele dużych przedsiębiorstw działających w Polsce planuje wejść na zagraniczne rynki. To właśnie do nich Bank Pekao S.A. chce dotrzeć ze swoją ofertą.

 – Konieczne jest, aby bank z silnym międzynarodowym DNA, jakim jest Pekao, pozostał blisko naszych klientów i inwestorów. Bez względu na wynik trwających negocjacji Brexit, Wielka Brytania pozostanie ważnym partnerem dla Polski i polskich firm. Wymiana gospodarcza między naszymi krajami jest wspierana przez międzynarodowe ambicje polskich korporacji, ducha przedsiębiorczości Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii oraz rosnące zainteresowanie inwestorów brytyjskich Polską. Nasze nowe przedstawicielstwo w Londynie pomoże ułatwić współpracę pomiędzy obydwoma rynkami – powiedział Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A.

 Z jednej strony Bank Pekao S.A. zaznacza swoje zaangażowanie w Londynie, a z drugiej londyńskie banki inwestycyjne, inwestorzy private equity, zarządzający aktywami, wielonarodowe korporacje oraz osoby o najwyższych dochodach wykazują wciąż rosnące zainteresowanie dynamicznie rozwijającym się polskim rynkiem.

 – Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów private equity z Londynu, a polskie korporacje mają międzynarodowe ambicje. Chcemy być pośrednikiem globalnych powiązań w imieniu naszych klientów i inwestorów – powiedziała Roksana Ciurysek-Gedir, Członek Zarządu Banku Pekao S.A. nadzorująca Pion Bankowości Prywatnej oraz działalność londyńskiego biura. Prezes Krupiński dodaje: Polska wyróżnia się spośród gospodarek wschodzących. Możemy się pochwalić zrównoważoną sytuacją makroekonomiczną i stabilnym wzrostem gospodarczym napędzanym przez konsumpcję prywatną i napływ funduszy unijnych. Bezrobocie jest rekordowo niskie, inflacja wynosi zaledwie około 2%, a stopy procentowe pozostają stabilne. Z nowej londyńskiej bazy, Pekao może skuteczniej wspierać inwestycje w Polsce z korzyścią dla wszystkich stron.

 Inauguracja zagranicznego biura Banku Pekao S.A. zbiega się z oficjalnym wejściem polskiego rynku akcji do grona rynków rozwiniętych według klasyfikacji  FTSE Russell oraz ośmiu polskich spółek, w tym Banku Pekao S.A. do gromadzącego firmy z krajów rozwiniętych indeksu Europe Stoxx 600.

ŹRÓDŁOBank Pekao SA