Bank Pekao S.A. ponownie w gronie 10 najlepszych pracodawców w Polsce

Bank Pekao po raz trzynasty otrzymał tytuł Top Employer i drugi raz z rzędu uplasował się w pierwszej dziesiątce krajowych firm uhonorowanych tym wyróżnieniem, zajmując w tegorocznym zestawieniu 7 miejsce. Tym samym udowadnia, że niezmiennie należy do grona najlepszych pracodawców w kraju, angażując się w tworzenie lepszego środowiska pracy poprzez wdrażanie wysokich standardów zarządzania zasobami ludzkimi.

Nagrodę przyznaje Top Employers Institute, który od 30 lat jest globalnym autorytetem w zakresie badania praktyk zarządzania zasobami ludzkimi. Certyfikacja odbywa się na podstawie oceny kwestionariusza zawierającego najlepsze praktyki z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, na które składają się m.in.: strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój, well-being, różnorodność oraz integracja. Wyróżnieniem Top Employer może pochwalić się 2 052 organizacji ze 121 krajów.

– Otrzymane wyróżnienie to wynik nie tylko pracy po stronie Pionu Zasobów Ludzkich, ale także po stronie pracowników, którzy swoim nastawieniem, otwartymi umysłami oraz gotowością do podejmowania wyzwań pomagają wprowadzać w życie wiele nowych pomysłów. Hasło „bądźmy razem najlepsi” to nie pusty slogan, ale efekt, który osiągamy dzięki zaangażowaniu włożonemu przez każdego członka „Drużyny Żubra”. To właśnie współpraca pozwala udoskonalać procesy, skutecznie wprowadzać zmiany, testować innowacyjne rozwiązania i wyznaczać nowe standardy rynkowe – podsumowuje Zbigniew Chmiel, dyrektor Pionu Zasobów Ludzkich.

Bank Pekao na przestrzeni lat był niejednokrotnie wyróżniany jako jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. W 2022 roku Pekao zostało – po raz trzeci – laureatem konkursu Friendly Workplace, organizowanego przez portal MarkaPracodawcy.pl oraz uzyskało certyfikat HR Najwyższej Jakości przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Ponadto w ubiegłym roku, po raz drugi z rzędu, bank otrzymał wyróżnienie w konkursie Best Quality Employer, którego organizatorem jest Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej. Do zdobycia wymienionych nagród przyczyniły się m.in. liczne inicjatywy mające wpływ na budowę angażującej, opartej na szacunku kultury organizacyjnej, inwestycje w rozwój i szkolenia pracowników, działania podejmowane na rzecz ich zdrowia, czy wdrożenia innowacyjnych rozwiązań w obszarze HR.

ŹRÓDŁOBank Pekao S.A.