Bank Pekao stawia na rozwój kart kredytowych z nową kartą „Flexia”

Bank Pekao wprowadził do oferty kartę „Flexia” – nowatorskie rozwiązanie, które łączy w sobie zalety karty kredytowej z możliwością rozłożenia płatności za zakupy na raty.

Karta „Flexia” to połączenie karty kredytowej i kredytu ratalnego. Klient ma możliwość wybrania transakcji, które spłaci w systemie ratalnym. Co więcej, nie musi decydować o rozłożeniu transakcji na raty w momencie zakupu. Taką decyzję może podjąć w dowolnym czasie w trakcie trwania danego cyklu rozliczeniowego. Spłatę można rozłożyć samodzielnie, w zaciszu domowym, korzystając z aplikacji bankowości internetowej Pekao 24, a także poprzez Call Center, czy podczas wizyty w oddziale. Z pozostałej części limitu kredytowego, klient korzysta tak jak w przypadku standardowej karty kredytowej.

Nasze produkty tworzymy w taki sposób, aby były jak najbardziej przejrzyste dla klientów i elastycznie dopasowywały się do ich potrzeb. Karta kredytowa „Flexia” wpisuje się w te założenia. Klient może sam zdecydować czy chce rozłożyć spłatę wybranych transakcji na raty, skorzystać ze standardowego kredytu w karcie, czy spłacić saldo od razu – powiedział Wojciech Pantkowski, Dyrektor Departamentu Klienta Detalicznego Banku Pekao.

Klient ma możliwość rozłożenia na raty spłaty transakcji bezgotówkowych lub zadłużenia na karcie z bieżącego cyklu rozliczeniowego od kwoty 300 PLN do wysokości przyznanego limitu na karcie kredytowej (maksymalna wartość limitu to 15 tys. PLN). Poszczególne transakcje lub saldo zadłużenia można spłacać w okresie od 3 do 24 miesięcy. Jednocześnie można dokonywać nawet 10 spłat w ratach. Klient płaci stałą miesięczną prowizję, która zależy od kwoty spłacanej w ratach, klient nie płaci natomiast odsetek. Przykładowo, jeśli klient zrobi zakupy za 1500 PLN do końca sierpnia br. i tę transakcję będzie chciał rozłożyć na 10 rat, to co miesiąc zapłaci 150 PLN powiększone o stałą (dla tego poziomu zadłużenia) miesięczną prowizję w wysokości 4,35 PLN.

Karta dostępna jest w dwóch szatach graficznych – różu i czerni.

źródło: Bank Pekao