Bank Pocztowy uruchomił portal edukacyjny o tematyce giełdowej

Pod adresem www.gieldowy.pocztowy.pl Bank Pocztowy wspólnie z Pocztą Polską udostępnił portal poświęcony giełdzie oraz podstawom inwestowania. Prowadzone m.in. w ten sposób działania edukacyjne realizowane są pod patronatem programu Akcjonariat Obywatelski.

gieldowy.pocztowy.plCelem uruchomionego właśnie portalu www.gieldowy.pocztowy.pl jest przybliżenie tematyki giełdowej osobom, które do tej pory nie inwestowały lub dopiero zaczynają swoją przygodę z rynkiem kapitałowym. Dlatego na stronie znaleźć można szereg informacji, z którymi powinien zapoznać się każdy początkujący inwestor – m.in. czym jest GPW i jaka jest jej historia, jak wygląda droga spółki na giełdę, czemu służą indeksy giełdowe czy ciekawostki w postaci powiedzeń używanych przez wytrwanych inwestorów.

– W Banku Pocztowym od lat przykładamy dużą wagę do edukacji finansowej. Wcześniej, m.in. podczas licznych wydarzeń gospodarczych, inicjowaliśmy dyskusje o potrzebie zapobiegania wykluczeniu finansowemu, publikowaliśmy w prasie materiały edukacyjne, wprowadzaliśmy w świat finansów osoby starsze na Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Teraz, przy pomocy portalu giełdowy.pocztowy.pl chcemy pokazać Polakom, jakie możliwości daje Giełda Papierów Wartościowych – mówi Magdalena Ossowska-Krasoń, rzecznik prasowy Banku Pocztowego.

Strona może być jednak interesująca także dla osób, które szukają czegoś więcej niż tylko podstawowego ABC giełdy. W sekcji Aktualności znajdują się publikacje związane m.in. z giełdą i inwestowaniem, które z pewnością zainteresują początkujących inwestorów. Na stronie publikowane są także komentarze rynkowe Moniki Kurtek, głównej ekonomistki Banku Pocztowego.

Edukacyjny portal giełdowy Banku Pocztowego jest prowadzony pod patronatem Akcjonariatu Obywatelskiego – programu edukacyjnego skierowanego do osób zainteresowanych inwestowaniem na giełdzie, realizowanego od 5 lat przez Ministerstwo Skarbu Państwa we współpracy z instytucjami rynku kapitałowego, domami maklerskimi i spółkami.

źródło: Bank Pocztowy