Certyfikaty ING Turbo oparte o nowy instrument bazowy – NASDAQ-100

13 sierpnia na Giełdzie Papierów Wartościowych zostaną wprowadzone do obrotu giełdowego certyfikaty strukturyzowane ING Turbo oparte o amerykański indeks giełdowy NASDAQ-100. Jest to indeks prowadzony na giełdzie NASDAQ w Stanach Zjednoczonych, która wraz z NYSE jest jedną z największych giełd światowych.  

Certyfikaty pozwolą Polskim inwestorom wziąć udział w zmianie wartości indeksu, w skład którego wchodzą największe spółki amerykańskie, takie jak: Amazon, Cisco Systems, Facebook, Microsoft, Netflix, Starbucks czy Tesla Motors. Tym samym inwestorzy mają dostęp do 8 indeksów giełdowych oraz 32 instrumentów bazowych.

ING Turbo to strukturyzowane produkty inwestycyjne, które pozwalają osiągać zyski zarówno na wzrostach, jak i spadkach cen instrumentów bazowych. Instrumentami bazowymi dla ING Turbo są min. akcje największych polskich i międzynarodowych spółek, główne indeksy wybranych światowych giełd, surowce i pary walutowe. Certyfikaty ING Turbo po raz pierwszy zostały wyemitowane przez ING na rynku holenderskim w 2008 r. Produkt został również udostępniony inwestorom we Francji, Niemczech oraz Polsce. Jest to instrument przeznaczony dla aktywnych inwestorów oraz osób, które akceptują ponadprzeciętny poziom ryzyka inwestycyjnego.

Więcej informacji na stronie www.ingturbo.pl.

źródło: ING Bank Śląski