DAVIS CUP BY BNP PARIBAS W SZCZECINIE

17-19 lipca br. w Azoty Arenie w Szczecinie zostanie rozegrany mecz tenisa ziemnego między Polską a Ukrainą. Spotkanie drugiej rundy Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej odbędzie się w ramach pucharu Davis Cup by BNP Paribas.

Polscy tenisiści, w składzie: Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Marcin Matkowski i Kamil Majchrzak, prowadzeni przez kapitana Radosława Szymanika wystąpią w meczu o Puchar Davisa przeciwko Ukrainie.

Drużyna ukraińska pojawi się w Szczecinie ze swoimi najlepszymi singlistami: Serhijem Stachowskim, Ołeksandrem Dołgopołowem, Denis Mołczanow (238.) i Władysław Mafanow.

Awans do baraży o Grupę Światową (12-14 września) osiągnie zespół, który zdobędzie trzy punkty. Rywala zwycięzcy wskaże losowanie. W przypadku porażki Polacy mają już zapewnione pozostanie w Grupie I Strefy Euro-Afrykańskiej, natomiast Ukraińcy będą jeszcze musieli bronić się przed spadkiem do Grupy II.

Grupa BNP Paribas związana jest z tenisem już od 42 lat, stając się największym na świecie sponsorem tego sportu. Od 2001 roku BNP Paribas jako sponsor tytularny wspiera Puchar Davisa – największe międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich. W 2002 roku stał się ich głównym sponsorem.

Więcej informacji na temat Davis Cup by BNP Paribas na stroniewww.daviscup.pzt.pl

źródło: Bank BGŻ BNP Paribas