Dobry start Millennium Leasing w 2016

W pierwszym kwartale 2016 roku spółka Millennium Leasing zawarła umowy leasingu o wartości ponad 856 mln zł. Spółka odnotowała bardzo dobry 44% wzrost r/r w finansowaniu ruchomości, w tym pojazdów transportu ciężkiego 117% r/r.

Mamy ambitne cele na rok 2016. Początek roku jest dobrą prognozą ich realizacji, więc tak dobre wyniki w pierwszym kwartale to dla nas silna motywacja do intensywnej pracy w kolejnych miesiącach. Blisko 93% naszych klientów to firmy z segmentu MŚP. Zmieniamy dla nich ofertę produktową i pracujemy nad jeszcze lepszą jakością obsługi. Wyniki pokazują, że obraliśmy dobry kierunek rozwoju, który będziemy kontynuować w dalszej perspektywie. – mówi Wojciech Rybak, Prezes Zarządu Millennium Leasing.

W I kwartale 2016 r. łączna wartość sfinansowanych przedmiotów w grupie środków transportu drogowego wyniosła ponad 585 mln zł. W kategorii transportu ciężkiego wartość sfinansowanych przedmiotów wyniosła 407 mln zł, co oznacza 117% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. W ramach tej kategorii spółka odniosła znaczące wzrosty w następujących grupach: pojazdy ciężarowe powyżej 3,5 t – 384%, ciągniki siodłowe – 28% naczepy i przyczepy – 21% oraz autobusy – 748%.

Wartość przedmiotów w kategorii pojazdów lekkich w pierwszym kwartale 2016 r. wyniosła ponad 155 mln zł, co oznacza 8,1% wzrost w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym. Wartość sfinansowanych maszyn i urządzeń przemysłowych osiągnęła poziom blisko 250 mln zł czyli 12% wzrost r/r.

Millennium Leasing od lat oferuje finansowanie leasingiem dla większości branż w Polsce. Spółka jest aktywnym członkiem Związku Polskiego Leasingu i jedną z pierwszych firm leasingowych, które pojawiły się na polskim rynku.

źródło: Bank Millennium