Dziesiąta inwestycja Banku Ochrony Środowiska w województwie zachodniopomorskim – czwarta dla Świnoujścia Otwarcie Galerii Handlowej CORSO w Świnoujściu

W sobotę 27 czerwca w Świnoujściu  odbyło się uroczyste otwarcie Galerii Handlowej CORSO. Budowa tego nowoczesnego obiektu handlowo usługowego została w całości sfinansowana przez BOŚ Bank z udziałem środków inicjatywy JESSICA. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 68 mln zł. Galeria Handlowa CORSO jest dziesiątą inwestycją w Zachodniopomorskiem ze wsparciem JESSICA i Banku Ochrony Środowiska, i czwartą dla Świnoujścia, po budowie targowiska miejskiego, rewitalizacji budynku dawnego szpitala miejskiego na potrzeby kompleksu wypoczynkowo-konferencyjnego, a także modernizacji dzielnicy nadmorskiej w Świnoujściu, poprzez budowę nowoczesnego kompleksu hotelowo – usługowego Baltic Park Molo.

Budowa galerii została w całości sfinansowana przez Bank Ochrony Środowiska jako 10 w województwie zachodniopomorskim, a 50 w skali kraju inwestycja z udziałem środków JESSICA. Całkowity koszt inwestycji to 68 mln zł.

Otwarta w sobotę wielofunkcyjna Galeria CORSO zlokalizowana w Świnoujściu przy ul. Dąbrowskiego to cztery kondygnacje lokali  usługowych i handlowych o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych. Znajduje się tam 45 lokali należących do największych i najpopularniejszych sieci sklepów spożywczych, odzieżowych i sportowych oraz oferujących asortyment RTV AGD. Zakupy ułatwi zlokalizowany na dachu parking. Na najwyższej kondygnacji galerii znajduje się nowoczesny multipleks kinowy, wyposażony między innymi w możliwość emisji filmów w technologii 3D. Obiekt jest w pełni przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Więcej informacji na www.bosbank.pl

Źródło: Bank Ochrony Środowiska