Elavon z tytułem Solidny Pracodawca

Firma Elavon, spółka należąca do U.S. Bancorp oraz wiodący dostawca rozwiązań płatniczych, uzyskała prestiżowy tytuł Solidny Pracodawca Roku 2016. Celem plebiscytu jest promowanie przedsiębiorstw wyróżniających się polityką personalną.

Jest to dla nas szczególnie ważna nagroda, ponieważ rozwój zawodowy pracowników Elavon jest głęboko osadzony w kulturze organizacyjnej firmy – komentuje Rafał Gołębiewski, Dyrektor Zarządzający Elavon Polska – Dla każdego pracownika, jako element procesu zarządzania wynikami pracy, co roku budowany jest indywidualny plan rozwoju zawodowego, który pozwala na dokładne zaplanowanie w czasie poszczególnych działań rozwojowych. Zarówno pracownik, jak i jego bezpośredni przełożony, są zaangażowani w ten proces – pracownicy zachęcani są do przyjęcia odpowiedzialności za dbanie o swój rozwój zawodowy, a menedżerowie do wspierania i dbałości o realizację założonych celów – dodaje.

Pracując w rozwojowej branży płatności elektronicznych pracownicy mają okazję uczestniczyć w dynamicznym procesie, który pozwala na dostosowanie do wymagań rynku i wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów. Elavon nieustannie wprowadza nowe narzędzia, ulepsza procesy i stosowane rozwiązania. Pracownicy biorą udział zarówno w ich opracowywaniu, jak i wdrażaniu.

Szkolenia i programy rozwojowe

Osoby zatrudnione w Elavon mają możliwość uczestniczenia w szkoleniach organizowanych w ramach swojego departamentu, przez Zespół ds. Szkoleń i Rozwoju, a także korzystania z bogatej bazy kursów e-learninowych. Każdy pracownik ma dostęp do platform e-learningowych, gdzie swobodnie może wybierać z szerokiej oferty kursów pozwalających na rozwój umiejętności, takich jak zarządzanie czasem, projektami, zespołem, negocjacje czy obsługa klienta. Oferowane szkolenia obejmują także zagadnienia związane z produktami i usługami tak, aby pracownicy mieli możliwie pełną i aktualną wiedzę na temat oferty, co pozwoli im sprawnie oraz profesjonalnie wykonywać powierzone im obowiązki.

– Wszyscy pracownicy mają możliwość udziału w programach rozwojowych dedykowanych zarówno pracownikom zatrudnionym na stanowiskach specjalistycznych, jak i menadżerskich. W ramach tych programów można uczestniczyć w szkoleniach, korzystać z doświadczeń kadry menadżerskiej w postaci programu mentoringu oraz uczestniczyć w realizacji projektów pozwalających na pogłębianie wiedzy i poszerzanie kompetencji – mówi Rafał Gołębiewski.

Ponadto, Elavon oferuje swoim pracownikom możliwość bezpłatnego uczestniczenia w kursach nauki języków obcych organizowanych w biurach firmy. Od kilku lat regularnie organizowane się kursy nauki języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego oraz polskiego dla obcokrajowców.

Wolontariat pracowniczy

Elavon angażuje się w działania społeczne wspierając fundacje, organizując zbiórki pieniędzy oraz realizując liczne akcje charytatywne. Do głównych inicjatyw należy, m.in. Współpraca z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Do tej pory zostały zorganizowane działania, takie jak remont świetlicy, zajęcia języka angielskiego, zbiórka pieniędzy na kolonie i na wyprawki szkolne. Ponadto firma zaangażowała się
w przekazanie komputerów oraz zabawek na Dzień Dziecka. Za te działania Elavon otrzymał odznakę: „Przyjaciel Dziecka”. Firma wspiera również działania Fundacji Hospicjum Onkologiczne, obejmujące dofinansowanie remontu hospicjum, przekazanie komputerów dla wolontariuszy działających
w hospicjum oraz prezentów świątecznych dla pacjentów w postaci audiobooków.

Każdego roku pracownicy Elavon przyłączają się do zbiórki elektrośmieci w budynku Europlex, służą do tego kosze do segregacji śmieci w przestrzeniach rekreacyjnych oraz specjalne kosze do recyclingu papieru. Dodatkowe rozwiązania proekologiczne to polityka biurowa regulująca wyłączanie oraz hibernację urządzeń elektronicznych oraz automatyczna klimatyzacyjna w budynku Mokotów Nowa. Wśród proekologicznych akcji prowadzonych w firmie znajdują się także inne aktywności, np. zbiórka baterii i plastikowych nakrętek, „bike to work week” & „Faster, Further, Elavon!” czyli akcje wspierające odejście od standardowej komunikacji samochodowej na rzecz rowerów, do których należą również inwestycje w odpowiednią infrastrukturę (stojaki, prysznice, itp.) na terenie biura.

Nagrody

Firma Elavon jest zdobywcą wielu branżowych tytułów i nagród, wśród nich m.in.: Tytułu Top Industry Leader w konkursie European Leadership Awards, Statuetki eDukat 2016 – w kategorii Osobowość Roku Świata Bezgotówkowego wyróżniony został Rafał Gołębiewski, Dyrektor Zarządzający Elavon Polska.

źródło: Elavon