Finał Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – wspieramy młodych

  • Za nami 58. finał Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

  • PKO Bank Polski od lat jest Partnerem Strategicznym organizowanej przez Uniwersytet Warszawski OIimpiady

Indeksy na wymarzone uczelnie oraz nagrody od PKO Banku Polskiego zdobyli finaliści Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Konkurs, od lat organizowany przez Uniwersytet Warszawski,ma opinię jednego z najtrudniejszych i najbardziej wymagających, a jego program wykracza dalece poza podstawę programową wiedzy o społeczeństwie. PKO Bank Polski od lat jest partnerem strategicznym przedsięwzięcia.

Jak co roku, uczestnicy Olimpiady musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi gospodarki, polityki międzynarodowej, konstytucyjnych ustrojów państw, integracji europejskiej oraz historii najnowszej. Tegorocznym tematem przewodnim były „Systemy religijne Świata”.– Ważne jest dziś otwieranie drzwi kolejnym pokoleniom i inwestowanie w ich jak najlepszą edukację. Jako PKO Bank Polski doceniamy inicjatywę Olimpiady, która promując wiedzę na temat współczesnego świata wśród młodych ludzi, pomaga otwierać im dalszą drogę do aktywnego kształtowania nowej, lepszej rzeczywistości – mówi Zbigniew Jagiełło Prezes PKO Banku Polskiego.

W ubiegły weekend odbył się finał 58. edycji Olimpiady. Jak stwierdził jej zwycięzca, Tomasz Kisier z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach – Nauka do tego typu konkursów na pewno pomaga rozszerzać własne horyzonty. Dzięki temu dowiedziałem się wielu nowych rzeczy w temacie, o którym myślałem, że wiem już prawie wszystko. Anna Grzybowska z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, która zajęła drugie miejsce, zauważa z kolei, że – jeżeli ktoś się faktycznie interesuje światem dookoła, to jest to fantastyczna okazja, żeby coś zrobić, coś powiedzieć.

Bank od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim przy organizacji Olimpiady dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a dodatkowo stworzył aplikację umożliwiająca przygotowanie się konkursu w trybie on-line. Co ważne dzięki aplikacji, dostępnej na portalu bankomania.pkobp.pl , swoją wiedzę mogą sprawdzić nie tylko licealiści. W tym roku internauci podeszli do bankowego quizu ponad 18 tysięcy razy, a Nagrody Specjalne w bankowym konkursie zdobyły Technikum nr 5 w Lesznie oraz  Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Bielsku – Białej.

Historia Olimpiady sięga roku 1959. Oprócz licznych nagród rzeczowych i finansowych, najważniejszym uznaniem dla jej Laureatów – 30 najlepszych uczestników – są indeksy niemal wszystkich Uniwersytetów w Polsce na wiele kierunków społecznych, ekonomicznych, na prawo, a także inne kierunki humanistyczne.

ŹRÓDŁOPKO Bank Polski