Startupy w branży płatniczej mogą teraz konkurować o nagrody wartości 100 tys. dolarów. To prostsze niż kiedykolwiek
Daniel Yu założył firmę, która pomaga tysiącom sprzedawców w Afryce Wschodniej zarządzać łańcuchami dostaw i zabezpieczać finansowanie za pomocą urządzeń mobilnych. Jona Doda znalazła sposób na zautomatyzowanie transakcji w Wielkiej Brytanii umożliwiające ograniczenie fizycznych interakcji podczas pandemii COVID-19. Tracey Klein stworzyła bezpieczny mobilny portfel elektroniczny, dzięki któremu kupowanie kart podarunkowych oraz wspieranie małych firm jest proste i bezpieczne.
To tylko kilku zwycięzców ostatniej edycji Visa Everywhere Initiative (VEI), globalnego konkursu dla startupów, które już dzisiaj odpowiadają na potrzeby jutra w handlu i płatnościach. Tegoroczna edycja VEI jest najszerzej zakrojonym konkursem w historii. Na poświęconej jej stronie internetowej startupy mogą zarejestrować informacje o swojej firmie, a także dowiedzieć się o pojawiających się możliwościach i nadchodzących konkursach w regionie.
Wyszukiwanie fintechów będących siłą przewodnią innowacyjności jest sednem działalności Visa, a wspieranie firm, które tworzą rozwiązania umożliwiające płynne przekazywanie pieniędzy w dowolne miejsce na świecie – głównym priorytetem. Jesteście startupem ze świetnymi produktami już obecnymi na rynku? Poszukujecie dodatkowego wsparcia od globalnej marki cieszącej się zaufaniem, aby zwiększyć skalę działania? Jeśli tak, ten konkurs to coś dla was.
Zasady uczestnictwa są proste. Startupy prezentują swoje pomysły podczas regionalnych konkursów, które oceniane są przez panel ekspertów z branży płatniczej. Zwycięzcy każdego konkursu dostają szansę przedstawienia się podczas globalnej edycji, podczas której do wygrania jest łącznie 100 tys. dolarów. Będziemy śledzić postępy startupów, wykorzystując specjalną drabinkę, która będzie aktualizowana i zamieszczana na głównej stronie stronie Visa Everywhere Initiative.
Globalny program dla każdego i wszędzie
Od czasu pierwszej edycji inicjatywy w 2015 roku startupy na sześciu kontynentach i w ponad 100 krajach pozyskały łącznie w ramach VEI przeszło 2,5 miliarda dolarów finansowania. Visa i TechCrunch będą promować, prowadzić transmisje na żywo i wirtualne wydarzenia w obu Amerykach, Europie Wschodniej, Bliskim Wschodzie oraz Afryce. Visa niezmiennie wspiera zarówno startupy, jak i firmy niezależnie od tego gdzie i przez kogo zostały założone. Dlatego w ostatnim czasie nawiązaliśmy współpracę z Daylight, pierwszym cyfrowym bankiem w USA powstałym z myślą o wspieraniu społeczności LGBTQ+. Pracujemy nad udostępnieniem cyfrowych rozwiązań dla 50 milionów małych firm, co pomoże w ożywieniu gospodarczym społeczności na całym świecie. Przeznaczyliśmy także ćwierć miliona dolarów na granty dla firm, których właścicielami są kobiety, ze szczególnym uwzględnieniem firm należących do czarnoskórych kobiet. Naszym planem jest stworzenie najbardziej inkluzywnej i różnorodnej grupy konkurentów w całej sześcioletniej historii Visa Everywhere Initiative.
Kto powinien zgłosić się do Visa Everywhere Initiative?
Poszukujemy kreatywnych umysłów, które znajdują rozwiązania dla wyzwań w obszarze płatności i handlu, z jakimi mierzą się firmy we wszystkich sektorach bez względu na ich rozmiar, włączając w to w szczególności:
Umożliwianie usług cyfrowych i wspieranie wydawców cyfrowych kart płatniczych:
- Blockchain i kryptowaluty
- Crowdfunding
- Bankowość jako usługa
- BIN Sponsorzy (Bank Identification Number Sponsors)
- Wydawcy / Procesorzy
- Managerowie programów
Cyfrowe wydawanie kart płatniczych:
- Blockchain i kryptowaluty
- Alternatywne pożyczki
- Zarządzanie finansami osobistymi
- Przelewy i przekazy
- Bankowość cyfrowa (tzw. neobanki)
- Portfele cyfrowe, P2P i przelewy
- Świadczenia pracownicze
- Regulowanie zobowiązań
- Karty korporacyjne (tzw. zarządzanie wydatkami)
Rozwiązania dające dodatkowe możliwości sprzedawcom i konsumentom w obszarze finansów
- Dane i analityka
- ID, uwierzytelnianie i bezpieczeństwo
- InsurTech (nowe rozwiązania technologiczne w branży ubezpieczeniowej)
- Lojalność
- Usługi i narzędzia dla sprzedawców
- Infrastruktura przetwarzania i płatności
- Technologie dla sprzedawców detalicznych
- Inne
Odbudowa małych/średnich przedsiębiorstw
- Przelewy (wypłaty z programów pomocy, w ramach pojedynczego rachunku, p2p vendor, płatności)
- Akceptacja (e-commerce, płatności mobilne)
- Zarządzanie ryzykiem (chargeback itd.)
- Zarządzanie marką (budowanie społeczności itd.)
- Inne
Nagrody
Podczas globalnego finału przyznane zostaną cztery nagrody pieniężne:
1. Zwycięzca: 50 tys. dolarów
2. Nagroda publiczności: 25 tys. dolarów
3. II miejsce: 15 tys. dolarów
4. III miejsce: 10 tys. dolarów
Nagroda publiczności będzie mogła także powędrować do zwycięzcy albo zdobywcy II czy III miejsca. Visa nie wymaga wniesienia wkładu kapitałowego od uczestników Visa Everywhere Initiative.
Zaprezentujcie wasz startup przed światową publicznością
Pierwszym krokiem na drodze do przyciągnięcia uwagi światowej publiki jest rejestracja przez stronę internetową, która rozpoczyna proces zgłoszenia. Umożliwia ona dostęp do zasobów, przypomina o ważnych terminach i pozwala uzyskać dalsze informacje.
Zgłoście się już dziś i dołączcie do naszej sieci fintechów i startupów
Regionalne konkursy Visa Everywhere Initiative i kluczowe daty
Europa:
● Termin przyjmowania zgłoszeń: 18 czerwca
● Finał: 19 lipca
Finał globalny:
14 września
Jeżeli zainteresował Was temat innowacyjnych rozwiazań inspirujących świat płątności polecamy Wam lekturę tekstów „Visa będzie obsługiwać waluty cyfrowe” oraz „Jak efektywnie dystrybuować pomoc humanitarną”