Fundacja Polska Bezgotówkowa startuje z wyjątkowym konkursem

„Mój wymarzony zawód przyszłości”

Fundacja Polska Bezgotówkowa startuje z wyjątkowym konkursem, który ma na celu zachęcić młodzież szkolną do tego, aby pomyśleli o swojej przyszłości zawodowej. Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody. Pomysłodawcą i sponsorem konkursu jest Fundacja Polska Bezgotówkowa. Organizatorem Warszawski Instytut Bankowości.

– W ciągu najbliższych 20-25 lat ponad połowa istniejących dziś profesji zniknie z rynku pracy na skutek zmian technologicznych, a 65% dzieci obecnie zaczynających naukę będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Chcemy już dzisiaj zachęcić dzieci i młodzież do tego, aby zaczęły myśleć o swojej przyszłości i kierunku rozwoju zawodowego. Dzięki temu, będą mogły lepiej przygotować się na zmiany i wyzwania, które czekają na nich na rynku pracy – mówi Joanna Erdman, prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Konkurs skierowany jest dla uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych. Aby wziąć w nim udział należy  zapoznać się z lekcją „Klucz do sukcesu czy wymóg codzienności – o kompetencjach cyfrowych i zawodach przyszłości”, którą poprowadziła Joanna Erdman, prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa. Następnie na podstawie zdobytej wiedzy młodzież musi przygotować krótki tekst (max. 1500 znaków ze spacjami) opisujący wymarzony zawód przyszłości. Zgłoszenie konkursowe należy przesłać do 6 marca 2023 r. na adres e-mailowy: konkurs@wib.org.pl.

Na autorów najciekawszych i najbardziej zaskakujących prac czekają atrakcyjne nagrody: tablety, zegarki sportowe, bony do Empiku, czy roczne dostępy do platformy Legimi. Jury wybierze aż 15 laureatów konkursu.

Więcej informacji o konkursie:

https://wartobezgotowkowo.pl/

https://gotowibezgotowkowi.pl/blog/kompetencje-przyszlosci

ŹRÓDŁOFundacja Polska Bezgotówkowa