GOdealer – nowa aplikacja mobilna Banku BNP Paribas do wymiany walut

Bank BNP Paribas umożliwił szybkie zawieranie transakcji walutowych w telefonie w nowej aplikacji, wspólnej dla wszystkich Klientów – od osób indywidualnych po największe przedsiębiorstwa. GOdealer to lekki intuicyjny serwis mobilny dla użytkowników FX Pl@net, platformy walutowej banku. To pierwsza w Polsce z aplikacji bankowych do wymiany walut niezależnych od systemu bankowości mobilnej. Od 17 czerwca aplikację można pobrać ze sklepu Google Play i App Store.

W ciągu dwóch lat – od kwietnia 2020 r. do kwietnia 2022 r. – liczba użytkowników FX Pl@net wzrosła o 65%, a średnia dzienna liczba transakcji zwiększyła się o 61%. Aplikacja mobilna jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników platformy walutowej Banku BNP Paribas. O ile do FX Pl@net wchodzi się przez GOonline lub GOonline Biznes, o tyle GOdealer to aplikacja niezależna od bankowości mobilnej. Zaletą oddzielnej aplikacji do wymiany walut jest szybki dostęp do kluczowych dla Klienta informacji i możliwość błyskawicznego zlecania transakcji walutowych.

– W dobie dynamicznych zmian na rynku walutowym, szybkość reagowania jest kluczowa. Natychmiastowy dostęp do platformy mobilnej, bez konieczności logowania do bankowości elektronicznej, oraz wygodny i intuicyjny design przekładają się nie tylko na doświadczenie użytkownika, lecz także na realne możliwości transakcyjne – podkreśla Wojciech Regulski, Head of E-Commerce & Micro FX Sales w Banku BNP Paribas.

Aplikacja GOdealer, która jest mobilną wersją internetowego serwisu, zachowuje ustawienia profilu użytkownika FX Pl@net. Co ważne dla Klientów biznesowych w aplikacji możliwe jest też przełączanie się między poszczególnymi profilami użytkowników.

– Projekt aplikacji wyróżnia się lekkością oraz intuicyjnym sposobem interakcji z użytkownikiem, który może swobodnie dostosować interfejs do własnych potrzeb – mówi Michał Poźniak, Product Owner aplikacji GOdealer w Banku BNP Paribas. – Klient sam wybiera, w jaki sposób mają być prezentowane kursy walut i informacje o transakcjach. Zadbaliśmy o to, aby były one jasne i czytelne, co potwierdzili uczestnicy przeprowadzonych przez nas badań – dodaje.

Aplikacja GOdealer zapewnia wyjątkową na polskim rynku możliwość realizacji transakcji walutowych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Oferta produktowa dostępna w aplikacji dostosowana jest do każdej grupy Klientów: indywidualnych, Wealth Management, mikro przedsiębiorców, firm z sektora MŚP  oraz dużych przedsiębiorstw. Wymiany można dokonywać już od 1 jednostki waluty, w ramach transakcji z datą waluty „dziś”, „jutro” i spot (dwa ostatnie rodzaje dostępne są dla Klientów biznesowych). Klienci mogą także składać oferty, czyli zlecenia oczekujące, w których samodzielnie określają kurs wymiany i termin realizacji transakcji. Jeśli wskazane warunki pojawią się na rynku, transakcja zostanie zrealizowana automatycznie. Bank zadbał też o wygodne i bezpieczne logowanie za pomocą PIN-u, odcisku palca lub rozpoznawania twarzy.

Już dziś Bank BNP Paribas zapowiada rozszerzanie przyszłych wersji aplikacji o kolejne funkcjonalności z serwisu FX Pl@net.

ŹRÓDŁOBNP Paribas Bank Polska