GOkantor zamiast Rkantor – co jeszcze ma w planach BNP Paribas Solutions?

Platforma do wymiany walut i przelewów Rkantor zmieni nazwę na GOkantor. Klienci serwisu otrzymają też nową, bardziej intuicyjną stronę internetową. Co jeszcze ma w planach BNP Paribas Solutions, właściciel platformy?

 Pierwsza informacja o zmianach pojawiła się już w piątek 29 listopada – pod logo Rkantor.com zamieszczono nową nazwę platformy: GOkantor. Tego samego dnia firma poinformowała o planowanych zmianach. – Klienci nie będą musieli wykonywać żadnych dodatkowych działań – numery rachunków, telefonów, hasła do panelu klienta, adres siedziby spółki i jej dane rejestrowe pozostaną bez zmian. Wszystkie ustalenia i warunki korzystania z usług Rkantor.com (w tym brak konieczności zakładania konta w banku-właścicielu) także pozostają w mocy na każdym z etapów planowanych przez nas usprawnień – informuje Anna Korzec, PR Manager BNP Paribas Solutions, właściciela marki Rkantor.com.

GOkantor – zmiana na lepsze

Co dalej? Nowa wersja serwisu będzie dostępna już w pierwszej połowie 2020 roku – dokładna data wdrożenia zostanie podana w nowym roku.

– Nie zatrzymujemy się – mówi Paweł Łojewski, kierownik działu marketingu BNP Paribas Solutions. – Nasi klienci będą mogli korzystać z nowej strony internetowej, zaprojektowanej według najnowszych standardów. Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo i szybkość działania. Zadbaliśmy też o pozytywne doświadczenia użytkownika i łatwość znalezienia niezbędnych dla naszych klientów informacji. Jestem pewny, że nasz nowy serwis będzie wyróżniał się na rynku wymiany walut online – zarówno wśród kantorów bankowych, jak i pozabankowych – mówi Paweł Łojewski.

GOkantor, czyli…elastyczność i bezpieczeństwo

GOkantor to poparta bankowym zapleczem finansowa precyzja, jak również startupowa elastyczność. Mimo że platforma należy do sektora bankowego, nie wymaga od użytkowników zakładania rachunku w BNP Paribas. Platforma (jeszcze pod nazwą Rkantor.com) była pierwszym na polskim rynku kantorem internetowym, do korzystania z którego nie trzeba zakładać konta w banku. – Pieniądze do GOkantor można wpłacić nawet na poczcie – przypomina Anna Korzec. – Każdy klient ma dostęp do bezpłatnych rachunków w 19 walutach. Są wśród nich też konta w walutach egzotycznych, takich jak rubel rosyjski czy lej rumuński, do których mają dostęp wszyscy klienci, bez względu na wysokość obrotu – wyjaśnia Anna Korzec. GOkantor oferuje również:

  • wymianę walut z odroczoną wpłatą (klient zawiera transakcję po kursie dostępnym na ekranie, a środki na jej pokrycie dosyła w ciągu dwóch dni roboczych)
  • narzędzia do wymiany po preferowanym przez klienta kursie – alert kursowy, zlecenie oczekujące i zlecenie zabezpieczające
  • natychmiastowe, darmowe przelewy krajowe w EUR, USD, GBP, CHF i PLN do 10 banków – czas księgowania do 10 min
  • tanie przelewy zagraniczne w opcji SHA do ponad 200 miejsc na świecie
  • wypłatę EUR i PLN z bankomatu bez karty

Platforma Rkantor.com, która znajduje się na etapie rebrandingu i w nowym roku będzie nazywać się GOkantor, powstała w 2014 roku. Jej właścicielem jest spółka BNP Paribas Solutions, jednak korzystanie z platformy nie wymaga zakładania rachunku w banku-właścicielu. GOkantor ma też status krajowej instytucji płatniczej, co oznacza, że jest nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

ŹRÓDŁOBNP Paribas Solutions