Idea Hub pomaga wykorzystać potencjał startupowej Łodzi – kolejne bezpłatne warsztaty w ramach cyklu mentorskiego

Łódź ma zaplecze do stworzenia silnego rynku startupowego, jednak w rankingach tych podmiotów w całej Polsce, nadal zajmuje niską pozycję – wynika z doświadczeń ŁSSE. Powodem jest brak struktury pozwalającej na odpowiedni rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw w regionie. Idea Hub wychodzi naprzeciw oczekiwaniom startupowców i przedsiębiorców z Łodzi, organizując dedykowany im cykl bezpłatnych warsztatów pt. „Jak rozwijać swój biznes i pozyskać inwestora”. W ich ramach, już w czwartek 23 marca, o godzinie 18:00, w Idea Hub przy Drewnowskiej 58A, odbędzie się szkolenie na temat zarządzania finansami we własnej firmie.

– Łódź posiada imponujące zaplecze naukowe i wykwalifikowanych specjalistów. Fakt, że znajdujemy się na jednych z niższych pozycji w rankingach startupowych w Polsce, świadczy o tym, że jako region cały czas mamy niewystarczająco rozbudowaną strukturę, która pozwala tym podmiotom wypłynąć na naprawdę szerokie wody. – mówi Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE.

Kluczowymi problemami z którymi borykają się startupy, jakie zdefiniowała ŁSSE, tworząc akcelerator Startup Spark są: źle dobrany zespół, brak eksperckiego wsparcia w kluczowych elementach tworzenia oraz niewystarczające wsparcie finansowe. Rozwój własnego pomysłu na biznes to bowiem jedno. W rzeczywistości dochodzą do tego także sprawy związane z rozliczeniem się podatkowym czy wyceną własnych produktów i usług.

Użytkownicy przestrzeni Idea Hub, którzy prowadzą własne firmy, wielokrotnie zgłaszali, że potrzebują pomocy w zakresie zarządzania finansami. Chcemy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom, dlatego udostępniamy im wiedzę specjalistów, u których mogą zasięgnąć rady. Szkolenia z tego cyklu cieszą się dużym zainteresowaniem. Już na pierwszym spotkaniu było więcej osób niż zwykle jesteśmy w stanie pomieścić.  To pokazuje w czym najbardziej łódzki rynek startupowy potrzebuje wsparcia – mówi Marta Bloch, Project Manager Idea Hub.

Warsztaty są dedykowane startupowcom, przedsiębiorcom lub osobom planujących założyć własny biznes, którzy podchodzą do finansów z obawą, a na pytanie kto w firmie zarządza finansami odpowiadają – księgowa. Poprowadzi je Krzysztof Herdzik, Partner Zarządzający i Mentor w You Can Business, zdobywca nagrody „Najlepszy Manager w Europie Środkowo – Wschodniej”. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się m.in. jak zarządzać finansami w swojej firmie by zarobić oraz usłyszą dlaczego można zbankrutować nawet gdy ma się zyski.

Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Startup Spark – inicjatywy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, mającej na celu wspieranie startupów w dążeniu do komercjalizacji. Patronem medialnym jest natomiast serwis Mam Startup, na łamach którego ukazywać się będzie cykl wspierających materiałów eksperckich na tematy poruszane podczas warsztatów.

Bezpłatne szkolenia obywają się regularnie, raz w miesiącu, od lutego do czerwca. Informacje na temat terminów kolejnych warsztatów będą publikowane na stronie www.ideabank.pl w zakładce „Kalendarz wydarzeń”. Na zainteresowanych czeka 10 miejsc. O udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń wysłanych pod adres: drewnowska@ihub.pl

ŹRÓDŁOIdea Bank