ING oferuje wspólnotom mieszkaniowym produkty wspierające zarządzanie ich finansami na promocyjnych warunkach

Początek roku to dobry czas na podjęcie ważnych decyzji związanych z planami budżetowymi, przyszłymi inwestycjami, czy remontami. ING posiada atrakcyjną ofertę produktową dla wspólnot mieszkaniowych, która umożliwia wygodne zarządzanie finansami wspólnoty, w tym skorzystanie z kredytu lub konta oszczędnościowego.

Wspólnoty mieszkaniowe mogą obecnie skorzystać z atrakcyjnych warunków w ING Banku Śląskim na kluczowe produkty:

  • Konto online za 0 zł
  • Usługa SIMP, automatyzująca rozliczenia z mieszkańcami – teraz za 0 zł przez 6 miesięcy
  • 8% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym
  • Kredyty z obniżonymi marżami, w tym ekokredyt z prowizją 0 zł

Konto dla wspólnoty mieszkaniowej jest bezpłatne, jeśli co miesiąc wpływa na nie minimum 2000 zł. Rachunki otwarte do końca marca, korzystają z promocji gwarantującej 0 zł za konto przez 2 lata, bez dodatkowych warunków. Przedstawiciel wspólnoty może otworzyć konto bezpośrednio na stronie internetowej banku Konto dla wspólnot mieszkaniowych | ING Bank Śląski. Proces jest krótki i prosty – bank wymaga minimum informacji.

Obsługa konta również odbywa się zdalnie. W systemie bankowości internetowej ING Business wspólnoty mogą otwierać online nowe rachunki, podpisywać umowy i aneksy oraz dokonywać zmian użytkowników systemu bez konieczności wizyty w oddziale.

Przy otwarciu konta podstawowego, wspólnota otrzymuje również rachunek oprocentowany OKO, na którym może oszczędzać na 8% w skali roku (promocja „Więcej niż lokata”) przez trzy pełne miesiące.

Rozliczenia z mieszkańcami ułatwia usługa SIMP (System Identyfikacji Masowych Płatności), która zapewnia jednoznaczną identyfikację wpłat oraz ich automatyczne rozksięgowanie, co w rezultacie pozwala obniżyć koszty i zmniejszyć pracochłonność obsługi należności. Wspólnoty na stałe korzystają ze specjalnej oferty cenowej, a teraz dodatkowo mogą skorzystać z promocji: jeśli podpiszą umowę do końca maja, nie płacą za korzystanie z usługi SIMP przez 6 miesięcy.

ING oferuje wspólnotom mieszkaniowym również finansowanie. Kredyt inwestycyjny można przeznaczyć na dowolne cele związane z remontami, czy modernizacją wspólnej nieruchomości. Od ubiegłego roku wspólnoty mieszkaniowe mogą korzystać w ramach kredytu inwestycyjnego z prowizji 0 zł i marży od 1,8% lub wybrać wariant z prowizją 1% (min. 200 zł) i marżą od 1%.

Wspólnota mieszkaniowa może także zawnioskować o ekokredyt bez prowizji i marżą od 1,3%, gdy planuje realizację przedsięwzięcia wspierającego zrównoważony rozwój, energooszczędność i zmniejszanie kosztów np. ocieplanie budynków. Obecnie kredyt ten może przede wszystkim zainteresować te wspólnoty, które zechcą zainwestować w OZE (panele słoneczne, pompy ciepła, itp.). i skorzystać z rządowego programu dofinansowania 50% kosztów inwestycji.

Bank rozpoczął kampanię internetową, w której zachęca wspólnoty mieszkaniowe do skorzystania ze swoich rozwiązań.

Szczegółową ofertę dla wspólnot można znaleźć na Wspólnoty Mieszkaniowe | ING Bank Śląski

ŹRÓDŁOING Bank Śląski