ING partnerem FEST Festival 2022

ING Bank Śląski został partnerem tegorocznej edycji FEST Festival, który będzie trwał od 10 do 13 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie. W dedykowanej strefie ING chce zainspirować młodych ludzi do rozwiązań zero waste i rozmów o ekologii.  Na scenie artystycznej festiwalu wystąpią m.in. The Chainsmokers, Rudimental, JIMEK & Goście, Stromae, Nothing But Thieves czy Quebonafide.

 ING mocno stawia na budowanie wizerunku wśród młodego pokolenia. W kampanii „Dla was nie ma rzeczy nie do pomyślenia” docenia ich za nieszablonowe podejście do życia i robienie swojego. Wraz z sezonem letnim ING rozwija swoje działania. Chce być bliżej młodych, dla których festiwale muzyczne są ważnym elementem życia. Dlatego bank dołącza do grona partnerów jednego z wiodących wydarzeń muzycznych – FEST Festivalu. Obie marki łączy jeszcze jeden cel: ekologia i dbanie o środowisko – FEST Festival w ramach ubiegłorocznej edycji ogłosił misję FEST Goes Green.

#INGjestnaFEST

ING, które aktywnie działa w ramach swojej deklaracji ekologicznej, chce wspierać tę inicjatywę. Razem z festiwalem bank podjął serię proekologicznych działań:

  • dla ograniczenia ilości śmieci na festiwalu w rękach każdego uczestnika zagości wielorazowy kubek,
  • w strefie FEST TALK – miejscu dedykowanym warsztatom, panelom dyskusyjnym i przestrzeni do spotkań ze znanymi osobami – ING poprowadzi serię inspirujących spotkań, których tematem będzie ekologia,
  • w strefie INGkażdy festiwalowicz będzie miał szansę uczestniczyć w warsztatach upcyclingowych oraz poszerzyć wiedzę z zakresu zero waste.

ING Bank Śląski realizuje swoją strategię biznesową w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Bank jest świadomy, że od dzisiejszych decyzji i działań zależy, jak będzie wyglądał świat jutra i jaką rzeczywistość zastaną następne pokolenia. Chce mieć na niego pozytywny wpływ i wykorzystywać swoje możliwości w słusznej sprawie. W centrum działań banku zawsze byli i są ludzie, a teraz również wyzwania związane z kryzysem klimatycznym. Strategię banku wspiera Deklaracja Ekologiczna.

FEST Goes Green

Fest Festival to więc nie tylko święto muzyki, ale też ekologii. Zgodnie z zeszłoroczną deklaracją, organizatorzy dbają, aby z każdym kolejnym festiwalem, FEST stawał się coraz bardziej eko.
W tym roku na terenie festiwalu:

  • będą dostępne wyłącznie kubki wielorazowe i eko słomki,
  • wszystkie opakowania w foodtrackach będą biodegradowalne,
  • palacze otrzymają kieszonkowe popielniczki, aby ograniczyć ilość niedopałków po papierosach,
  • obowiązuje segregacja odpadów na terenie campingu,
  • będzie więcej dystrybutorów z darmową wodą. Każdy będzie mógł wejść na teren FESTa z własnym bidonem, co pozwoli ograniczyć zużycie jednorazowych butelek.

 O FEST Festival

To już trzecia edycja festiwalu w Chorzowie.  W ubiegłorocznym wydarzeniu wzięło udział 35 tysięcy osób, które przez 4 dni trwania festiwalu miały okazję usłyszeć aż 200 artystów. FEST Festival to nie tylko muzyka, ale też występy artystyczne, akcje społeczne, spotkania, a przede wszystkim rozrywka i dobry moment na spędzenie czasu ze znajomymi.

Już za miesiąc wystąpi ponad 150 artystów zagranicznej i polskiej sceny muzycznej. W Parku Śląskim w Chorzowie, zaprezentują się takie gwiazdy światowej i polskiej sceny muzycznej jak: The Chainsmokers, Stromae, Sanah, Rudimental, Woodkid, JIMEK & Goście, Quebonafide, Rudimental, Woodkid, Sokół, Sanah czy Julia Wieniawa.

Więcej o współpracy na #INGjestnaFEST

Więcej o FEST Festival: https://festfestival.pl/

Więcej o działaniach banku: https://www.ing.pl/o-banku/esg

ŹRÓDŁOING Bank Śląski