Innowacje i współpraca: Bank BNP Paribas i Plenti zapraszają do wynajmu elektroniki

Spółki Grupy BNP Paribas nawiązują współpracę z Plenti, firmą zajmującą się wynajmem elektroniki użytkowej. Otwiera to nowe perspektywy dla Klientów banku, zapewniając im szybki i komfortowy dostęp do długoterminowego wynajmu sprzętu w atrakcyjnej cenie na platformie Plenti. To kolejny krok w wychodzeniu przez Bank BNP Paribas poza tradycyjne usługi bankowe.

Dlaczego warto skorzystać z oferty wynajmu elektroniki?

Bank BNP Paribas, jako Bank zmieniającego się świata, chętnie nawiązuje współpracę z różnymi partnerami spoza branży finansowej, tworząc w ten sposób dostęp do dodatkowych, pozabankowych korzyści dla Klientów. Współpraca z platformą Plenti to doskonały przykład takiego otwartego podejścia. Dotychczas firma ta oferowała użytkownikom swojej platformy wybór kilku różnych okresów wynajmu, od jednego miesiąca do jednego roku. Dzięki zaangażowaniu Banku BNP Paribas i BNP Paribas Group Service Center S.A, użytkownicy platformy Plenti mogą teraz korzystać z elektroniki przez znacznie dłuższy okres, bo przez aż dwa lata, bez konieczności jej zakupu. Najem na dwa lata obniża koszt usługi w porównaniu z ofertą na krótszy okres, a dłuższy czas użytkowania sprzętu to także mniej odpadów elektronicznych i obciążenia dla środowiska naturalnego.

– Siła przyzwyczajeń konsumenckich dotyczących posiadania zmieni się na rzecz użytkowania. Odpowiadamy na ten trend i ułatwiamy naszym Klientom wynajem długoterminowy. W ofercie Grupy BNP Paribas w Polsce znajduje się już wynajem smartfonów i samochodów, a wkrótce planujemy wprowadzenie wynajmu rowerów. Teraz, dzięki naszej współpracy z Plenti, użytkownicy tej platformy będą mogli zaledwie jednym kliknięciem zawnioskować finansowanie w naszym banku. Wynajem elektroniki to także wspieranie zrównoważonego rozwoju. Razem z Plenti promujemy gospodarkę o obiegu zamkniętym i udowadniamy, że posiadanie nie zawsze jest konieczne  – mówi Krzysztof Wojciechowski, Dyrektor Departamentu Nowych Modeli Biznesowych i Innowacji PF z Banku BNP Paribas.

Innowacyjne rozwiązania dla biznesu od Banku BNP Paribas

Współpraca z Plenti nie jest jedynym przykładem otwartego podejścia Banku BNP Paribas do nowoczesnych usług, które odpowiadają na potrzeby Klientów. W związku z cyfryzacją społeczeństwa i dynamicznym wzrostem wykorzystania kanałów zdalnych bank dokłada wszelkich starań, aby ułatwiać swoim Klientom korzystanie z usług bankowych i okołobankowych. W tym celu uruchomiono innowacyjną platformę sprzedażową mamGO. Dzięki temu kompleksowemu ekosystemowi Klienci mogą w jednym miejscu znaleźć samochód swoich marzeń, oraz wybrać odpowiednie finansowanie. Na platformie oferowane są trzy podstawowe formy finansowania: kredyt w Banku BNP Paribas, wynajem od Arval lub leasing w BNP Paribas Leasing Solutions. Dostępna jest także porównywarka ofert, kalkulator opłat i rat miesięcznych, a wszystko po to, aby Klient mógł wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Bank BNP Paribas dba również o to, żeby ułatwić swoim Klientom prowadzenie biznesu online. Właśnie w tym celu została uruchomiona bramka płatnicza Axepta. To proste w obsłudze i uniwersalne rozwiązane dla branży e-commerce, które ułatwia sprzedaż online. Dzięki niej, Klienci sklepów internetowych mogą płacić bezpiecznie i wygodnie za swoje zakupy, dzieląc kwotę do zapłaty na różne formy płatności. Do dyspozycji są takie formy płatności, jak: szybki przelew, BLIK, płatność kartami, w tym portfele elektroniczne (Apple Pay i Google Pay), kredyt ratalny Banku BNP Paribas.

Aby wspierać przedsiębiorców, w ubiegłym roku Bank BNP Paribas uruchomił platformę do księgowości GOksięgowość. To usługa online dostarczana przez CashDirector, powiązana z rachunkiem prowadzonym w Banku BNP Paribas. Dzięki niej Klienci banku mogą sprawnie i wygodnie zarządzać księgowością swojej firmy. System gwarantuje bezpieczny obieg i elektroniczną archiwizację dokumentów, ułatwia budżetowanie i zarządzanie płatnościami. Co szczególnie istotne w świetle nowych wymogów wobec firm, GOksięgowość płynnie współpracuje z Krajowym Systemem e-Faktur.

Wyżej wymienione działania Banku BNP Paribas to tylko niektóre przykłady rozwiązań, które wyznaczają nowy standard współpracy między bankiem a Klientami. Bank koncentruje się także na rozwijaniu nowoczesnej oferty z pozytywnym wpływem środowiskowym i społecznym, czym udowadnia, że biznes da się prowadzić efektywnie, a jednocześnie – z korzyścią dla planety.

ŹRÓDŁOBNP Paribas Bank Polska