Jeszcze prostsze wnioskowanie o kredyt gotówkowy w Getin Banku

Getin Bank, wprowadził w procesie wnioskowania o kredyt gotówkowy, możliwość szybkiego potwierdzenia wysokości dochodów na potrzebę oceny zdolności kredytowej, przy wykorzystaniu otwartej bankowości. To znaczne uproszczenie – klienci nie muszą dostarczać już do banku dodatkowych dokumentów wystarczy, że potwierdzą online zgodę na przekazanie informacji o rachunku, na który otrzymują wynagrodzenie.

– Niezmiennie pracujemy nad usprawnianiem codziennego bankowania naszych klientów. Wprowadzamy nowe rozwiązania, które pomagają zaoszczędzić czas, bo wiemy jak bardzo jest on dla każdego cenny. Dzięki wykorzystaniu usługi dostępu do informacji o rachunku, klient może w prosty sposób potwierdzić wysokość uzyskiwanych dochodów. Wdrażając ten proces dołączamy do grona banków wykorzystujących możliwości otwartej bankowości. – mówi Marta Dałkiewicz, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Getin Noble Banku.

Aby skorzystać z usługi, klient musi wybrać opcję potwierdzenia dochodów za pośrednictwem historii rachunku z innego banku – tego, w którym posiada konto i na które otrzymuje wynagrodzenie. Pierwszym krokiem jest udzielenie Getin Bankowi zgody na dostęp do informacji o rachunku (AIS) w innym banku oraz zgody na wykorzystanie i analizę pobranych informacji przez bank. Następnie klient zostaje przekierowany na stronę banku prowadzącego rachunek i tam potwierdza zgodę na przekazanie danych. Po autoryzacji klient wraca na stronę Getin Banku, a bank – w imieniu klienta – pobiera dane i szacuje wysokość dochodu.

Korzystanie z usługi jest całkowicie bezpieczne. Wymiana danych pomiędzy bankami odbywa się za pomocą szyfrowanego połączenia poprzez specjalny interfejs stworzony na potrzeby otwartej bankowości. Klient podaje swoje dane do logowania na stronie banku macierzystego, a Getin Bank nie ma do nich dostępu. Aktualnie z usługi mogą skorzystać posiadacze rachunków w sześciu dużych bankach. Lista banków będzie systematycznie poszerzana i docelowo obejmie wszystkie największe instytucje w kraju.

ŹRÓDŁOGetin Bank