Kamil Stolarski został Analitykiem Finansowym Roku w rankingu CFA Society Poland i Forbes Polska

Analityk sektora bankowego Haitong Bank zwyciężył w Plebiscycie Manager Finansowy Roku 2016 zorganizowanego przez CFA Society Poland oraz polską edycję magazynu Forbes w kategorii „Analityk Finansowy”. To już druga nagroda w tym roku wyróżniająca Kamila Stolarskiego. Wcześniej analityk został liderem 15 edycji rankingu „Największe gwiazdy wśród analityków giełdowych” Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” w kategorii sektor bankowy.

Kamil Stolarski został uhonorowany tytułem „Analityka Finansowego Roku” podczas Gali wręczania nagród Laureatom pierwszej edycji Plebiscytu „Manager Finansowy Roku 2016”, która odbyła się 22 czerwca 2017 roku. Nagrody i wyróżnienia w konkursie przyznawane są osobom, które w życiu zawodowym odznaczają się najwyższymi standardami. Zostały przyznane w następujących kategoriach:

– Analityk finansowy
– Zarządzający aktywami
– Członek zarządu ds. finansowych

– Sukcesy Kamila cieszą nas już od dłuższego czasu. Drugie wyróżnienie z rzędu w tym roku jest niezbitym dowodem jakości analiz samego Kamila, ale też wysokiego poziomu reprezentowanego przez nasz zespół. Dowodem tego są również pozostałe wyróżnienia w tegorocznym rankingu Parkietu – mówi Szymon Ożóg, Dyrektor Biura Maklerskiego Haitong Bank w Polsce.

Na początku tego roku w rankingu analityków giełdowych Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” Kamil Stolarski zwyciężył w kategorii sektora bankowego. W sumie w tym zestawieniu zespół analityków Haitong Bank triumfował  w 4 kategoriach – najwięcej wśród wszystkich biur maklerskich klasyfikowanych w rankingu, opublikowanym 9 stycznia 2017 r. Konrad Księżopolski, Szef Działu Analiz Haitong Bank w Polsce, odniósł zwycięstwo w kategoriach telekomunikacja i media oraz IT. Z kolei Kamil Stolarski i Cezary Bernatek wygrali w swoich kategoriach – odpowiednio sektor bankowy i sektor deweloperski.

 

Kamil Stolarski, CFA, analityk sektora bankowego i ubezpieczeniowego w Haitong Bank, posiada jedenastoletnie doświadczenie w branży finansowej. Zanim w 2010 roku dołączył do zespołu analityków Haitong Bank (dawniej Espirito Santo Investment Bank), przez 4 lata gromadził doświadczenie w dziale doradztwa strategicznego Deloitte Business Consulting jako konsultant branży usług finansowych. Jest absolwentem dwóch kierunków Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – Finansów i Bankowości oraz Zarządzania.

Manager Finansowy Roku to Plebiscyt zainaugurowany w 2016 roku przez CFA Society Poland i polską edycję magazynu Forbes. Plebiscyt ma charakter cykliczny a tegoroczna edycja jest jego pierwszą odsłoną.

CFA Society Poland powstało w 2004 roku i jest jednym ze 146 lokalnych stowarzyszeń międzynarodowego CFA Institute. Organizacja ta obecna jest w 70 krajach i zrzesza ponad 135 tys. przedstawicieli branży finansowej, w tym ponad 130 tys. z tytułem CFA. CFA Society Poland rozpowszechnia i realizuje najwyższe standardy etyczne oraz edukacyjne w zakresie działań branży finansowej w Polsce.

ŹRÓDŁOHaitong Bank