Konto „bez ściemy” dla nastolatków w Banku Zachodnim WBK

Współcześni młodzi ludzie, choć są bardzo aktywni i stale podążają za trendami i nowinkami, mają małe doświadczenia z produktami finansowymi. Dlatego Bank Zachodni WBK od 7 września br. osobom od 13 roku życia proponuje Konto<20. Produkt dopasowany do preferencji i potrzeb młodzieży, łączy komfort użytkowania z edukacją finansową. Prowadzenie konta jest całkowicie darmowe, można z niego korzystać m.in. przez Internet i telefon oraz pozwala na dodatkowe oszczędności.

– Z naszych wewnętrznych badań, doświadczenia i obserwacji wynika, że istnieje spora grupa nastolatków, którzy w ogóle nie korzystają z bankowości – nie mają konta bankowego czy karty płatniczej – choć bardzo by chcieli. To skłoniło nas do przygotowania produktu skierowanego do najmłodszych, ale jednocześnie najbardziej wymagających klientów – mówi Wioletta Kwiatkowska, ekspert w Obszarze Segmentu Klienta Indywidualnego w Banku Zachodnim WBK. – Wiedzieliśmy, że nasza oferta powinna uwzględniać potrzeby wynikające z trybu życia współczesnych nastolatków. Konto bankowe powinno być w pełni mobilne i dostępne z różnych urządzeń, natomiast karta płatnicza powinna umożliwiać młodym dokonywanie płatności za zakupy w sklepach stacjonarnych i Internecie. Na tych podstawowych funkcjach postanowiliśmy się skupić. Ponadto, w wielu przypadkach to właśnie od naszego produktu młodzi ludzie rozpoczną swoją finansową przygodę. Dlatego każdy nastolatek, który się do nas zgłosi, może liczyć na pakiet niezbędnych informacji dotyczących korzystania zarówno z konta, jak i z karty – dodaje przedstawicielka Banku Zachodniego WBK.

Bez ściemy i bez opłat

Zgodnie z preferencjami nastolatków, prowadzenie Konta<20, jak i wydawana do niego karta, są całkowicie darmowe do ukończenia przez młodych klientów 20 roku życia. Bank nie pobierze również żadnych dodatkowych opłat za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Ponadto, konto umożliwia młodym oszczędzanie – pieniądze trzymane na rachunku są atrakcyjnie oprocentowane – na 3% w skali roku za saldo do kwoty 3000 zł. Konto zostało tak stworzone, aby odpowiadało stylowi życia młodych osób – przede wszystkim można łatwo sprawdzić stan rachunku na urządzeniach mobilnych, doładować telefon, płacić zbliżeniowo, robić zakupy w sklepach tradycyjnych i Internecie czy wykonać przelew. Dodatkowo, nastolatkowie mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji organizowanych przez bank. Do 30 września 2016 r., w ramach tzw. usługi moneyback, co miesiąc otrzymają z powrotem na konto 10 proc. kwoty wydanej na bilety do kina i teatru (max. 50 zł miesięcznie). Ponadto nastolatek, który otworzy konto do dnia 31 października b.r., może otrzymać słuchawki marki Philips.

Przygotowując naszą pierwszą ofertę dla najmłodszych, zadbaliśmy również o edukację. Zachęcając nastolatka do aktywnego korzystania z konta i karty, zwracamy uwagę na bezpieczeństwo dokonywanych transakcji, m.in. na ochronę PIN-u do swojej karty, nieujawnianie danych, na które jest założone konto w banku, czy sprawdzanie listy transakcji. Do edukacji finansowej swoich dzieci zachęcamy także rodziców – im szybciej nastolatek pozna podstawy świata finansów osobistych, tym łatwiej wejdzie w odpowiedzialne dorosłe życie – podkreśla Wioletta Kwiatkowska z Banku Zachodniego WBK.

źródło: Bank Zachodni WBK