Kreditech dołącza do Bancovo

Specjalizująca się w pożyczkach i finansowaniu zakupów online firma Kreditech, znana na polskim rynku jako Monedo Now, dołącza do innowacyjnej platformy kredytowej Bancovo. Dla obu tych podmiotów, decyzja o współpracy jest działaniem wpisanym w długofalowe strategie rozwoju.

Firma Kreditech udostępni za pośrednictwem Bancovo, specjalną ofertę pożyczek do 20 tys. na okres do 42 miesięcy. Oferta ta będzie dostępna tylko w wybranych kanałach sprzedaży, dla klientów, którzy terminowo regulują swoje zobowiązania.

Poszerzanie wachlarza ofert dostępnych na platformie Bancovo to kluczowy element rozwoju naszej firmy – mówi Marcin Mikołajczak, członek zarządu w Bancovo. – Jest to współpraca o tyle łatwa, że Kreditech, podobnie jak Bancovo, jest silnie zorientowany na aspekt technologiczny swojej działalności, z naciskiem na szybkość procesu i bezpieczeństwo klienta – dodaje.

Kreditech Polska Sp. z o.o. częścią firmy Kreditech SSL GmbH z siedzibą w Hamburgu (Niemcy). Działa w Polsce od 2012 roku. Jest jednym z technologicznych liderów rynku fintech – finansowanie można uzyskać całkowicie online, bez dodatkowych zaświadczeń. Ocena zdolności kredytowej jest dokonywana na podstawie unikalnej metody, która działa w oparciu o analizę alternatywnych danych oraz metodę tzw. ”machine learning”, co sprawia, że aplikacje są procesowane w błyskawicznym czasie.

Wspólnie z partnerami wcielamy w życie nowe pomysły, dopasowując nasze procesy do potrzeb klientów – mówi Krzysztof Komosa Prezes Kreditech Polska Sp z o.o. – Technologia leży u podstaw wszystkiego, co robimy. Dlatego właśnie migrujemy się do nowego, bankowego systemu transakcyjnego Mambu, aby móc zwiększać skalę naszej obecności w Polsce, czego wyrazem jest również partnerstwo z Bancovo. – zaznacza.

Bancovo to w pełni cyfrowa platforma pośrednictwa finansowego online. Oferuje dostęp do rzeczywistych ofert banków oraz firm pożyczkowych, w które klienci mają wgląd już w ciągu minuty od zakończenia wypełniania wniosku. Sam proces wnioskowania został znacznie uproszczony, ponieważ większość pól we wniosku uzupełnia się automatycznie dzięki narzędziom wykorzystującym machine learning i użytkującym dane z zewnętrznych baz, m.in. KRS.

ŹRÓDŁOBancovo