Kredyt odnawialny w PKO Banku Polskim na kliknięcie

Od 3 czerwca PKO Bank Polski oferuje możliwość otwarcia kredytu odnawialnego lub podwyższenie istniejącego limitu w rachunku indywidualnym oraz wspólnym bez konieczności podpisywania umowy lub aneksu w formie papierowej. Potrzebny jest jedynie dostęp do serwisu transakcyjnego iPKO i narzędzie autoryzacji: kod z karty kodów jednorazowych, kod SMS lub kod z tokena.

Kredyt_odnawialny_w_PKO_Banku_Polskim_na_kliknięcie

Klienci PKO Banku Polskiego chcący skorzystać z kredytu odnawialnego mogą zdalnie w iPKO zawrzeć umowę. Do tej pory wymagało to podpisania dokumentów w oddziale. Uruchomienie tej usługi jest kolejnym krokiem w konsekwentnie realizowanej przez bank strategii upowszechniania elektronicznych kanałów obsługi klientów.

– Staramy się w taki sposób rozwijać możliwości obsługi kolejnych produktów w kanałach elektronicznych, aby nasi klienci mogli wygodnie i szybko uzyskiwać do dostęp do naszej oferty. W przypadku produktów kredytowych szybkość bywa szczególnie istotna. Często w trakcie zakupów natrafiamy na okazje, które wymagają naszej szybkiej decyzji. Decyzję łatwo podjąć. Jednak nie zawsze na jej realizację są środki. Zdalne uruchamianie kredytu odnawialnego w koncie  to doskonałe rozwiązanie na takie sytuacje – mówi Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego.

Kredyt odnawialny jest udzielany właścicielom kont osobistych, maksymalna kwota to 60 tys. zł. Wysokość limitu zadłużenia jest ustalana indywidualnie na podstawie danych wprowadzonych przez klienta we wniosku kredytowym. Złożenie wniosku kredytowego przez iPKO wymaga jedynie kilku kliknięć i wpisania żądanej kwoty. Klient na bieżąco może śledzić status wniosku w serwisie transakcyjnym. Dodatkowo otrzymuje powiadomienia SMSem oraz mailem o złożeniu wniosku, decyzji Banku oraz o wystawieniu w iPKO umowy do podpisu narzędziem autoryzacyjnym (kodem z karty kodów jednorazowych, kodem SMS lub kodem z tokena). Kredyt uruchamiany jest automatycznie wtedy, gdy wypłaty z konta wyczerpią zgromadzone na nim środki. Do końca lipca każdy klient PKO Banku Polskiego, który podpisze umowę o kredyt odnawialny, przez pierwsze trzy miesiące nie będzie płacił odsetek od wykorzystanej kwoty kredytu.

Także wnioskowanie o pożyczkę gotówkową poprzez iPKO jest intuicyjne i pozwala na szybkie uzyskanie dostępu do dodatkowych środków. Po określeniu oczekiwań kredytowych i złożeniu krótkiego oświadczenia o sytuacji finansowej klient zawiera umowę online korzystając z dogodnego narzędzia autoryzacyjnego np. via SMS. Środki są natychmiast przelewane na konto wnioskodawcy. Do 30 czerwca obowiązują specjalne warunki cenowe dla pożyczek w kwocie do 30 000 zł (wraz z kredytowanymi kosztami).

PKO Bank Polski prowadzi systematyczne działania mające ułatwić klientom dostęp do produktów bankowych, w tym możliwości kupna ich przez internet i urządzenia mobilne. Na jesieni tego roku planowana jest odsłona nowej wersji aplikacji IKO, która da większe możliwości zwolennikom bankowania na urządzeniach mobilnych. Do tej pory oferowała ona głównie funkcje płatnicze, w nowej wersji duży nacisk położony zostanie na możliwość kupna produktów bankowych przez aplikację.

źródło: PKO Bank Polski