Lotnicze mile i dużo więcej w elitarnej karcie kredytowej Friedrich Wilhelm Raiffeisen

Program MasterCard Rewards dla użytkowników kart kredytowych World Signia / World Elite MasterCard; Zmiana zasady pobierania opłaty rocznej za kartę oraz warunków zwolnienia z niej

Klienci bankowości prywatnej Friedrich Wilhelm Raiffeisen, posiadający karty kredytowe World Signia lub World Elite mogą skorzystać z programu MasterCard Rewards. W jego ramach za wykonywane kartą transakcje będą otrzymywać punkty (5 zł = 1 punkt). Punkty te mogą następnie wymieniać na atrakcyjne nagrody, takie jak bilety lotnicze w ponad 300 liniach lotniczych, rezerwacje pokoi w ponad 150 000 hotelach na całym świecie, rezerwacje samochodów lub rozmaite upominki rzeczowe i usługi dodatkowe. Dzięki specjalnie przygotowanej stronie skorzystanie z bogatej oferty nagród jest intuicyjne, a dodatkowo uczestnik programu w każdej chwili wie ile punktów zgromadził i na co może je przeznaczyć. Jeśli uczestnik programu zamierza przeznaczyć zgromadzone punkty na usługi związane z podróżowaniem, np. bilety lotnicze, ale ma ich zbyt mało – może różnicę w cenie uzupełnić kartą kredytową World Elite MasterCard.

Wielu klientów posiadających nasze prestiżowe karty zwracało uwagę, że miłym akcentem byłaby dla nich możliwość otrzymywania nagród za transakcje realizowane kartą. Udostępnienie im programu MasterCard Rewards to odpowiedź na te oczekiwania. Jesteśmy przekonani, że wielką popularność zdobędzie możliwość wymiany punktów na bilety lotnicze, tym bardziej że dotyczy to aż 300 linii lotniczych, należących do różnych globalnych aliansów. Nasi klienci chętnie używają kart kredytowych, a transakcje często są dużej wartości, więc w stosunkowo krótkim czasie mogą zyskać darmowe loty nawet do odległych miejsc – mówi Barbara Stęchły, dyrektor Departamentu Bankowości Prywatnej Raiffeisen Polbank.

World Elite to najbardziej prestiżowa karta systemu płatniczego MasterCard i jedna z najbardziej elitarnych kart na świecie. W ramach bankowości prywatnej Friedrich Wilhelm Raiffeisen, która dwukrotnie została uhonorowana najwyższą oceną magazynu Forbes, oferuje, oprócz programu  MasterCard Rewards, również ubezpieczenie w podróży, Travel Assistance, Program Priority Pass i serwis Concierge. Wszystkie te usługi dołączono do karty z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie najbardziej wymagających klientów.

Pakiet ubezpieczenia w podróż należy do najbogatszych i najobszerniejszych na świecie. Obejmuje organizację świadczeń pomocowych, wypłatę odszkodowań lub organizację i pokrycie kosztów usług w sytuacjach, związanych m.in. z koniecznością odwołania lub skrócenia podróży, spóźnieniem na samolot, opóźnieniem w podróży uniemożliwiającym przesiadkę, opóźnieniem dostarczenia bagażu, kradzieżą kluczy i dokumentów, a także w przypadku konieczności podjęcia leczenia w związku z nagłym zachorowaniem lub obrażeniem ciała poza krajem zamieszkania, hospitalizacji, czy w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

Travel Assistance zapewnia natychmiastową pomoc w nagłych wypadkach i sytuacjach życiowych podczas podróży, w tym: usługi organizację i poniesienie kosztów niespodziewanego powrotu do kraju, pomoc administracyjną w uzyskaniu dokumentów zastępczych, przedpłatę środków pieniężnych w awaryjnych sytuacjach, a także organizację transportu zaginionego bagażu do miejsca pobytu. Zapewnia ponadto pomoc medyczną w sytuacjach zagrożenia zdrowia, transport do kraju ze względów medycznych, powrót do kraju po leczeniu, pokój hotelowy na okres rekonwalescencji, czy też transport zwłok do kraju. Dodatkowo w ramach usługi zapewniana jest pomoc prawna w razie wypadku w podróży zagranicznej czy organizacja obrony ubezpieczonego w ramach postepowania prawnego przeciw niemu, w tym przedpłata kaucji.

Program Priority Pass z kolei zapewnia komfort wypoczynku na lotniskach podczas podróży lotniczych, umożliwiając bezpłatny wstęp do ponad 700 ekskluzywnych salonów na ponad 400 lotniskach w 120 krajach całego świata. W ramach usługi klient otrzymuje możliwość skorzystania z bezpłatnych napojów i przekąsek e-maila, internetu i przestrzeni konferencyjnej.

Usługa Concierge natomiast zapewnia wsparcie pod kątem organizacji rozrywek i przyjemności w życiu osobistym i zawodowym, a także pomoc w aranżacji wydarzeń, w tym pomoc osobistego asystenta (Lifestyle Manager) przez cała dobę, 365 dni w roku.

Karta World Elite MasterCard oferuje ponadto najwyższy możliwy do uzyskania limit kredytowy, który ustalany jest indywidualnie i może sięgać nawet kilku milionów. Cechuje ją też 59-dniowy okres bezodsetkowy, możliwość realizacji z rachunku karty przelewów, traktowanych jak transakcje bezgotówkowe, funkcjonalność płatności zbliżeniowych MasterCard oraz priorytet w autoryzacji płatności.

Posiadacz World Elite MasterCard nie płaci za wydanie i użytkowanie karty, jeżeli jego średniomiesięczne wydatki realizowane za jej pomocą wyniosą przynajmniej 7 000 zł. Jeśli założony obrót na karcie nie zostanie wykonany, dopiero w 13. miesiącu od jej wydania Bank pobierze opłatę za jej wydanie w wysokości 1000 zł. Zmiany wchodzą od 3 sierpnia br. dla osób, które zamierzają skorzystać z oferty kart kredytowych Friedrich Wilhelm Raiffeisen. Dla osób, które już posiadają kartę World Signia lub World Elite, zmiany wchodzą w życie od 2 października br.

źródło: Raiffeisen Polbank