mBank: lokata strukturyzowana „Silny kurs”

Do 21 września br. w mBanku trwa subskrypcja nowej lokaty strukturyzowanej „Silny kurs”. Roczna inwestycja bazuje na kursie EUR/PLN i daje możliwość zysku do 3,5 proc. w skali roku przy jednoczesnej pełnej ochronie zainwestowanego kapitału.

Aktywem bazowym lokaty „Silny kurs” jest kurs średni EUR wyrażony w PLN publikowany przez Narodowy Bank Polski. Maksymalne oprocentowanie lokaty może wynieść 3,5 proc. w skali roku. Zostanie ono naliczone jeśli podczas obserwacji kurs EUR/PLN będzie wyższy niż 4,10 zł i niższy niż 4,25 zł.

– Lokata zakłada umocnienie się złotego. Już dziś para EUR/PLN charakteryzuje się najmniejszą zmiennością i jest najbardziej stabilną z koszyka walut EUR,USD,CHF powiązanych z polskim złotym. A ekonomiści mBanku przewidują, że w ciągu tego roku złotówka jeszcze się umocni – mówi Kajetan Kędzior, z departamentu produktów oszczędnościowych mBanku. – Sukces lokaty zapewnić ma także szeroki, 15 groszowy, przedział wahań brany pod uwagę podczas obserwacji – zwiększający prawdopodobieństwo, że kurs znajdzie się w nim podczas większości obserwacji. Sama ich częstotliwość także podnosi szanse na zysk, bo oprocentowanie lokaty będzie naliczane za każdy dzień, w którym kurs EUR/PLN będzie w przedziale – dodaje Kajetan Kędzior.

Minimalna kwota rocznej lokaty wynosi 1000 zł. Jedna osoba może otworzyć dowolną liczbę lokat. Inwestycja objęta jest pełną gwarancją kapitału, czyli zapewnia całkowity zwrot zainwestowanych środków w dniu jej zakończenia – 21 września 2016 roku.

źródło: mBank