Millennium Księgowość – nowość dla przedsiębiorców

Bank Millennium wprowadza dla swoich klientów firmowych nowe rozwiązanie – platformę Millennium Księgowość, narzędzie, które wspiera firmę między innymi w prowadzeniu księgowości oraz kontroli kosztów. 

We wrześniu Bank Millennium wprowadził specjalne rozwiązanie przeznaczone dla mikroprzedsiębiorców, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Platforma Millennium Księgowość jest narzędziem, które wspiera firmę w prowadzeniu księgowości, kontroli kosztów oraz skutecznym egzekwowaniu należności. Usługa pozwala również bezpiecznie przechowywać dokumenty i dzielić je z księgową. Millennium Księgowość została zintegrowana z bankowością internetową Banku Millennium, klient loguje się do niej tak samo, jak do swojego konta. Integracja z bankowością online w przyszłości znacznie ułatwi też wykonywanie płatności firmowych i ich rozliczanie.

Klienci mogą skorzystać z platformy w dwóch różnych wariantach:

  • samodzielne księgowanie na platformie Millennium Księgowość (bezpłatne wystawianie i przechowywanie faktur, samodzielne rozliczanie się ze zobowiązań podatkowych i ZUS, kontrola zobowiązań i należności),
  • prowadzenie księgowości przez wyznaczoną księgową, która weźmie również odpowiedzialność za kontakty z urzędami.

Partnerem usługi jest firma CashDirector SA.

Prowadzenie własnego biznesu jest dużym wyzwaniem. Dlatego wspieramy naszych klientów, udostępniając coraz więcej rozwiązań, które pomagają prowadzić firmę i pozwalają skoncentrować się na biznesie. Dzisiaj z przyjemnością prezentujemy nowoczesną platformę Millennium Księgowość – onlinowe narzędzie służące do samodzielnego prowadzenia księgowości, usprawniające prowadzenie finansów firmy oraz wspomagające kontrolowanie zobowiązań i należności – mówi Tomasz Pol, kierujący Departamentem Marketingu Bankowości Detalicznej w Banku Millennium.

Wspólnie z Bankiem Millennium skupiamy się na spełnianiu potrzeb przedsiębiorców poprzez dostarczanie kompleksowych narzędzi, które ułatwiają prowadzenie działalności biznesowej. Nasze wieloletnie doświadczenie w obszarze rozwiązań finansowych pozwala nam zapewnić klientom dostęp do zaawansowanych rozwiązań, takich jak planer płatności, kontrola kosztów oraz efektywne zarządzanie dokumentacją,  a także pomaga realizować codziennie czynności, np. wystawianie faktur czy rozliczanie podatków. Platforma ułatwia także współpracę z księgowymi, którzy przeprowadzają rozliczenia już w trakcie trwania miesiąca, a tym samym umożliwiają klientom bieżący podgląd ich sytuacji finansowej. Wierzymy, że nasza wspólna praca przyczyni się do sukcesu i wzrostu firm korzystających z platformy Millennium Księgowość. Dążymy do podniesienia jakości zarządzania finansami każdej firmy, szczególnie w kontekście nadchodzącego Krajowego Systemu e-Faktur. To kolejny krok ku usprawnieniu procesów księgowych i administracyjnych, który ma istotne znaczenie dla przyszłości naszej gospodarki oraz efektywnego funkcjonowania przedsiębiorstw – mówi Łukasz Bystrzyński, Dyrektor Zarządzający/Chief Strategy Officer CashDirector SA.

Dbamy o to, aby oferowane naszym klientom narzędzia do codziennego zarządzania firmą  oraz budowania nowoczesnego i konkurencyjnego biznesu były innowacyjne i spełniały oczekiwania w szybko zmieniającej się cyfrowej rzeczywistości. Usługi księgowe powiązane z bankowością elektroniczną to wygodne rozwiązanie dla osób, które cenią swój czas i oczekują kompleksowych rozwiązań. To dla nas kolejny krok w budowaniu oferty dla klientów biznesowych w kanałach elektronicznych. Nasze dotychczasowe projekty w tym obszarze zostały dostrzeżone w tegorocznym rankingu World’s Best Digital Bank magazynu Global Finance i zdobyły nagrodę „Best SME Banking in Poland” – mówi Paweł Idzikowski, kierujący zespołem bankowości elektronicznej dla przedsiębiorstw w Banku Millennium.

Usługi dostępne na platformie Millennium Księgowość realizuje partner z ponad 10-letnim doświadczeniem – firma CashDirector SA. W ramach promocji przez pierwsze 3 miesiące każdy klient będzie mógł za darmo korzystać z rozwiązań platformy, wspierających zarządzanie i kontrolę finansów firmy, zawartych w najwyższym pakiecie Biznes. Pozwoli to na zapoznanie się z możliwościami platformy takimi jak: nielimitowane wystawianie faktur oraz faktur cyklicznych, kontrolę należności od kontrahentów, kosztów i archiwum dokumentów, korzystanie z modułu do samodzielnego prowadzenia księgowości (o ile nie wybierze pełnej obsługi księgowej) w okresie promocyjnym.

Bank Millennium przywiązuje dużą uwagę do rozwoju usług dla klientów firmowych. W ostatnim czasie wprowadził między innymi: pełny wniosek online o kredyt gotówkowy z gwarancją de minimis; możliwość otworzenia firmy wraz z kontem firmowym bezpośrednio ze strony internetowej banku lub w aplikacji mobilnej; aplikację Millennium POS, która zamienia smartfon w terminal płatniczy; w profilach firmowych udostępnił też usługi dostępne wcześniej wyłącznie w profilach indywidualnych (np. BLIK C, bilety komunikacji miejskiej oraz opłaty za parkingi). Przedstawiciele e-commerce wkrótce będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty banku pozwalającej na założenie sklepu internetowego z bramką płatniczą.

Szczegółowe zasady i warunki, w tym cennik usług oraz regulamin promocji dostępne są na stronach www.bankmillennium.pl/biznes/produkty/ksiegowosc

ŹRÓDŁOBank Millennium