Najzdolniejsi studenci zostali Ambasadorami Banku Zachodniego WBK

Ruszyła II edycja programu Ambasadorzy Banku Zachodniego WBK dla studentów najlepszych polskich uczelni. Prowadzona w nowoczesnej formule inicjatywa ma wprowadzać młode talenty do bankowych projektów oraz budować pozytywny wizerunek Banku w środowisku akademickim jako lidera bankowości oraz potencjalnego pracodawcę.

– Z założenia projekt Ambasadorzy Banku Zachodniego WBK ma wyławiać najzdolniejszych kandydatów. Dajemy im możliwość poznania specyfiki pracy w bankowości, zdobycia praktycznych umiejętności oraz ukończenia cyklu szkoleń. Program ambasadorski stanowi wstępne przygotowanie i przepustkę do rozpoczęcia płatnych praktyk w wybranym przez Ambasadora departamencie naszego banku – mówi Katarzyna Dobrowolska, specjalista ds. employer brandingu Banku Zachodniego WBK.

Bank poszukiwał kandydatów na Ambasadorów na 12 uczelniach wyższych w 8 miastach Polski: Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Spośród studentów kierunków ekonomicznych, finansowych oraz IT, którzy aktywnie udzielają się w organizacjach i kołach naukowych, wybrano 13 osób. Program potrwa do czerwca 2018 roku.

Między nauką a biznesem

Ambasadorzy II edycji programu będą pełnić rolę łącznika między środowiskiem akademickim a Bankiem Zachodnim WBK. Ważnym zadaniem Ambasadorów będzie wsparcie aktywności Banku na ich uczelniach, udział w targach pracy, organizacja warsztatów, współpraca z kołami naukowymi i organizacjami studenckimi. Angażując się w projekt poznają bank od kuchni i rozwiną swoją wiedzę z bankowości, zarządzania oraz umiejętności miękkie pod okiem ekspertów BZ WBK.

Wartością merytoryczną dla studentów jest cykl szkoleń prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów Banku Zachodniego WBK. Podczas pierwszej sesji uczestnicy nauczą się, jak podnieść efektywność swojej pracy poprzez budowanie silnego i zintegrowanego zespołu. Następnie wezmą udział w warsztacie realizowanym w formie gry, podczas którego poznają zasady obsługi klienta. Na trzecim spotkaniu zdobędą umiejętności w zakresie prowadzenia rozmowy sprzedażowej, zorientowanej na potrzeby i satysfakcję klienta oraz realizację wyniku biznesowego. Dodatkowo. Ambasador otrzyma od banku narzędzia mobilne, ułatwiające pracę oraz komunikację między uczestnikami a koordynatorami programu.

Program Ambasadorzy Banku Zachodniego WBK jest realizowany we współpracy z Santander Universidades, projektem wspierającym szkolnictwo wyższe, badania naukowe oraz ideę przedsiębiorczości na 1200 uczelniach na świecie, w tym 57 w Polsce. – Cieszymy się, że projekt ambasadorski Banku Zachodniego WBK wystartował z naszym udziałem. Wspieranie rozwoju studentów poprzez m.in. organizację programów wymiany międzynarodowej czy pomoc w wejściu na rynek pracy przez fundusz stypendialny dla stażystów jest jednym z fundamentów polityki społecznego zaangażowania naszego Banku. Współpraca ze studentami jest dla nas ważna ze względu na kreatywność młodych oraz ich chęć zdobycia nowych doświadczeń – mówi Alina Adamowicz, Dyrektor Biura Placówek Santander Universidades.

Praktyki pierwszym zawodowym krokiem

Bank Zachodni WBK posiada ponad 600 oddziałów w całej Polsce, do których zatrudniane są osoby wiążące swoją karierę z profesjonalną obsługą klientów i utrzymywaniem z nimi długofalowych relacji. Bank prowadzi rekrutacje na płatne praktyki w bankowości detalicznej w oddziałach w całym kraju. Równocześnie studenci mogą aplikować na program praktyk do biur centrali w Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie i Warszawie lub dostać się tam poprzez udział w projekcie ambasadorskim. Aby przybliżyć młodym charakter pracy w konkretnym obszarze, studenci mają do wyboru departamenty m.in. bankowości korporacyjnej, globalnej, zarządzania ryzykiem kredytowym, dział prawny, czy IT.

ŹRÓDŁOBank Zachodni WBK