Narodowe Forum Muzyki z PKO Bankiem Polskim

4 września – wielkie otwarcie nowoczesnego kompleksu Narodowego Forum Muzyki  (NFM) we Wrocławiu, którego partnerem strategicznym jest PKO Bank Polski. NFM to światowej klasy obiekt koncertowy, spełniający najwyższe standardy akustyczne, a także wymagania publiczności.

W powstanie, budowę nowej siedziby oraz działania Narodowego Forum Muzyki od początku zaangażowany jest PKO Bank Polski – Partner Strategiczny projektu. Oprócz wsparcia instytucjonalnego zapewnia udogodnienia dla widzów, którzy otrzymują zniżki płacąc za bilety kartami lub korzystając z aplikacji IKO. Dodatkowo, Bank współorganizuje warsztaty muzyczne dla najmłodszych, które odbywają się w szkołach najbardziej zaangażowanych w program Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego.

Narodowe Forum Muzyki  powstało w 2014 roku z połączenia Filharmonii Wrocławskiej i Wratislavia Cantans. W przeddzień jubileuszowej – 50. edycji Międzynarodowego Festiwalu Wratislawia Cantans (6-19.09)  swoje podwoje otworzy wielofunkcyjny kompleks NFM. Dynamiczna i elegancka architektura budynku przy Placu Wolności mieści: 4 sale koncertowe, studio nagrań, sale prób, pomieszczenia konferencyjno-biurowe i przestrzeń wystawienniczą. To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. NFM, jako jedna z najważniejszych instytucji kulturalnych w kraju, pełni wiodącą rolę w projekcie „Wrocław 2016 – Europejska Stolica Kultury”. Działalność Forum obejmuje, m.in. projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, a także inicjatywy muzyczne skierowane do dorosłych, z których najbardziej rozpoznawalną na świecie jest Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans  oraz Jazztopad, Musica Electronica Nova, czy Festiwal Muzyki Wiedeńskiej.

PKO Bank Polski od wielu lat jest mecenasem kultury wspierając m.in. Filharmonię Warmińsko-Mazurską, Operę na Zamku w Szczecinie, Operę w Krakowie  oraz Bydgoski Festiwal Operowy. Jest partnerem tytularnym Festiwalu PKO Off Camera , sponsorem Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza ALE KINO w Poznaniu.

źródło: PKO Bank Polski