Nastolatkowie płacąc kartą wydają miesięcznie ok. 250 zł

Nastolatkowie (od 13 do 19 roku życia) wykonują miesięcznie ok. 10 transakcji kartą płatniczą i 2 BLIKIEM. Średnia wartość transakcji kartą płatniczą wynosi 23 zł – wynika z wewnętrznych danych Banku Zachodniego WBK. Specjalnie dla najmłodszych klientów bank przygotował promocję. Najlepsi uczniowie, którzy posiadają Konto Jakie Chcę lub je założą, za okazane świadectwo ze średnią ocen 4.0 lub wyższą, otrzymują 50 zł.

Młodzi ludzie powinni samodzielnie zarządzać własnym budżetem. Im wcześniej zaczną swoją przygodę z finansami, tym lepiej będą przygotowani na zarządzanie wydatkami w przyszłości. Zaufanie do młodych ludzi, że dadzą sobie radę w tym aspekcie, jest niezwykle cenne. Warto też doceniać ich wyniki w nauce, dlatego w naszym banku przygotowaliśmy  promocję, w której nagradzamy świadectwa ze średnią ocen 4.0. lub wyższą – mówi Natalia Czapicka, odpowiedzialna za ofertę dla młodych w Banku Zachodnim WBK.

Wydatki młodych pod lupą

Z wewnętrznych danych Banku Zachodniego WBK, który ma ponad 75 tys. klientów w wieku 13-19 lat, wynika, że młode osoby w ciągu niecałego roku od premiery Konta Jakie Chcę założyły prawie 22 tys. takich rachunków osobistych. Większość młodych decyduje się również na kartę Dopasowaną do konta, która pozwala swobodnie płacić za wydatki.

A jak robią zakupy młodzi ludzie? Osoby od 13 do 19 roku życia wykonują średnio 10 transakcji kartą płatniczą miesięcznie. W sumie na ten cel przeznaczają 237 zł. Jednorazowo na zakupy i inne wydatki wydają 23 zł. Jeżeli chodzi o transakcje BLIK nie są one jeszcze zbyt popularne. Średnio wykonywane są dwie takie transakcje miesięcznie o średniej wartości wynoszącej 11 zł.

Świadectwo z bonusem

Młodzi ludzie, którzy nie dysponują jeszcze dużym budżetem, chętnie korzystają z promocji. Wie o tym doskonale Bank Zachodni WBK, który do tej pory wypłacił nagrody dla ok. 17 tys. nastolatków, którzy zgłosili swoje świadectwa ze średnią ocen co najmniej 4.0. Ta liczba może być jeszcze większa. Promocja trwa do 31 sierpnia 2018 roku.

Wystarczy, że osoba, która się zgłosi jest/była uczniem szkoły podstawowej, gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej, ma przynajmniej 13 lat, ale nie ukończyła jeszcze 20 roku życia. Trzeba też być posiadaczem Konto Jakie Chcę albo je założyć, mieć wyrażone zgody marketingowe, i w placówce Banku Zachodniego WBK pokazać świadectwo szkolne potwierdzające, że z zajęć uzyskało się średnią ocen co najmniej 4.0.

Nagrody przyznawane są za rok szkolny 2016/2017 oraz 2017/2018. Za każde świadectwo ze średnią ocen minimum 4.0 uczeń dostanie 50 zł. W okresie trwania promocji uczestnik może otrzymać maksymalnie dwie nagrody, czyli łącznie 100 zł za dobre wyniki w nauce. Do średniej nie wlicza się oceny z zachowania.

Szczegóły promocji znajdują się tutaj: Regulamin promocji 50 zł za średnią minimum 4.0 na świadectwie szkolnym.

ŹRÓDŁOBank Zachodni WBK