Nowości w płatnościach mobilnych SkyCash

W sklepach Google Play i App Store pojawiła się najnowsza wersja aplikacji SkyCash – uniwersalnego systemu płatności przez komórkę. Wprowadzone zmiany ułatwiają dodawanie kart płatniczych, zasilanie konta oraz kupowanie biletów PKP Intercity. Wkrótce podobne usprawnienia będą dostępne także dla użytkowników Windows Phone.

Pierwsza z nowości pozwala dodać kartę płatniczą bez konieczność ręcznego wpisywania jej danych. W aplikacji znalazła się ikona aparatu umożliwiająca sfotografowanie karty, która od razu staje się dostępna w SkyCash. Nowa funkcja działa ze wszystkimi wypukłymi kartami, czyli takimi, na których widnieje wypukły numer i dane posiadacza.

Aktualizacja wprowadza też istotne ułatwienie dla osób, które na co dzień dokonują płatności środkami zgromadzonymi na koncie SkyCash. Jednym z najszybszych sposobów zasilenia elektronicznej portmonetki jest korzystanie z przelewów ekspresowych. Dotychczas wymagało to odwiedzenia strony internetowej SkyCash. Wraz z aktualizacją użytkownicy otrzymali dostęp do przelewów ekspresowych z poziomu aplikacji. Po wybraniu odpowiedniej opcji i wpisaniu kwoty zasilenia następuje automatyczne przekierowanie do strony banku, gdzie wystarczy autoryzować operację.

– Rozwijając SkyCash skupiamy się na tym, co przyciąga ludzi do płatności mobilnych, czyli na prostocie i intuicyjności użytkowania – mówi Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash. – Zasilanie konta przelewem ekspresowym z poziomu samej aplikacji to jedna z ważniejszych innowacji od czasu umożliwienia podpięcia do systemu karty płatniczej – dodaje Krajewski.

Kolejne usprawnienie powstało z myślą o osobach, które często podróżują pociągami na tej samej trasie, np. łączącej miejsce zamieszkania i pracy. Podczas zakupu biletów SkyCash domyślnie wyświetla ostatnio wybierane stacje. Użytkownik, który chce odbyć podróż powrotną tą samą trasą nie musi już ponownie wybierać stacji początkowe i końcowej. W aplikacji pojawił się specjalny przycisk, który pozwala błyskawicznie odwrócić ich kolejność. Z rozwiązania mogą obecnie korzystać pasażerowie PKP Intercity, ale wkrótce zostanie ono rozszerzone na pozostałych przewoźników, których bilety można kupować za pomocą SkyCash.

SkyCash zadebiutował w czerwcu 2010 r. i odnotował już ponad 1,5 mln pobrań. Na przestrzeni ostatnich lat aplikacja przeszła znaczną metamorfozę i była regularnie uzupełniana o nowe funkcje. Wiele z nich miało na celu zwiększenie ergonomii użytkowania i przyspieszenie procesu płatności. Pojawiła się m.in. możliwość kupowania biletów w ciężar karty płatniczej oraz okazywania ich do kontroli w trybie offline, bez potrzeby łączenia się z Internetem.

Z najnowszej wersji aplikacji mogą już korzystać użytkownicy telefonów z systemami iOS i Android. Wkrótce aktualizacja będzie dostępna także w wersji na telefony z Windows Phone.

źródło: materiały prasowe