Ofensywa Cinkciarz.pl i innych spółek z grupy trwa: rekordowy I kwartał 2021 r.

W pierwszym kwartale 2021 r. Conotoxia Holding może się pochwalić znacznym zwiększeniem wolumenu transakcji i przychodów w porównaniu do analogicznego okresu 2020 r. Grupa zanotowała nawet czterocyfrowe wzrosty i aż 7,8 mld PLN obrotów na transakcjach wymiany walut.

Kluczowe osiągnięcia

Wymiana walut nadal pozostaje istotnym elementem oferty portalu Cinkciarz.pl. W I kw. 2021 r. obroty na tych transakcjach wzrosły o prawie 40 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku, osiągając wartość 7,8 mld PLN.

W kategorii przekazów pieniężnych wartość transakcji w I kw. 2021 r. zwiększyła się o 232 proc., liczba transakcji wzrosła o 166 proc., a przychody zwiększyły się ponad 2-krotnie, porównując do I kw. 2020 r.

W październiku 2020 r. Cinkciarz.pl udostępnił karty wielowalutowe. Nowy produkt od razu zyskał popularność. Liczba transakcji wzrosła prawie 3-krotnie, a obroty zwiększyły się o 222 proc. w porównaniu do poprzedniego kwartału.

Segment B2B również rozwijał się bardzo intensywnie. Klienci coraz chętniej korzystają z autorskiego systemu płatności dla e-commerce – Cinkciarz Pay. W I kw. 2021 r. obroty zwiększyły się ponad 3-krotnie, a przychody urosły aż o 2493 proc., porównując do I kw. 2020 r.

Istotną rolę odgrywają też transakcje na rynku Forex. Conotoxia Ltd. – spółka, która dostarcza tę usługę użytkownikom portalu Cinkciarz.pl – zanotowała w I kw. 2021 r. prawie 2-krotny wzrost liczby nowych klientów, 2-krotne zwiększenie wartości wpłaconych depozytów, ponad 6-krotny wzrost liczby zawartych transakcji, ponad 7 razy większą wartość transakcji, a także wzrost o 75 proc. liczby aktywnych klientów w porównaniu do I kw. 2020 r. W efekcie, Conotoxia Ltd. osiągnęła wzrost przychodów ogółem o 354 proc. oraz 2-krotny wzrost przychodów na kliencie.

Naszą ambicją jest czołowa pozycja wśród pozabankowych dostawców usług wielowalutowych w Polsce, a w dalszej perspektywie również poza granicami kraju. Konsekwentnie do tego dążymy, rozwijając się zarówno w segmencie detalicznym, jak i biznesowym. Model działania naszej grupy to wytyczanie nowych trendów i poszukiwanie własnej niszy. Zaufanie klientów oraz wyniki finansowe pokazują, że utrzymujemy właściwy rytm i zmierzamy w dobrym kierunku. Nie zwalniamy jednak tempa, planując kolejne ważne wdrożenia i udogodnienia – mówi Marcin Pióro, CEO Conotoxia Holding.

Co nowego?

Od I kw. 2021 r. z jednej z najpopularniejszych metod płatności w Cinkciarz Pay – przelewów on-line – mogą już korzystać klienci kolejnych 15 banków. Autorski system płatności Cinkciarz.pl rozszerzył zakres działania Pay-By-Link.

Użytkownicy portalu Cinkciarz.pl mogą też już zamawiać karty wielowalutowe z opcją wysyłki na terenie Polski nie tylko pocztą, ale również kurierem FedEx i do paczkomatów InPost. Fintech jako pierwszy na polskim rynku umożliwił dostawę kart do paczkomatów. Za granicą można natomiast zamawiać karty za pośrednictwem przesyłek kurierskich (FedEx i DPD) oraz pocztowych.

W 2021 r. Cinkciarz.pl mocno rozwinął także m.in. swój marketplace, uruchomił podcast walutowy i wprowadził sztuczną inteligencję w działaniach marketingowych.

Kolejne kroki 

Grupa zapowiada w kolejnych miesiącach 2021 r. wprowadzenie kolejnych istotnych nowości i innowacji. Kluczowym wdrożeniem ma być superaplikacja, integrująca usługi finansowe dotychczasowych kilku aplikacji.

Cinkciarz.pl chce udostępnić też m.in. podpięcie kart do telefonów i zegarków, a także możliwość wypłaty środków z tytułu udzielonej pożyczki na kartę wielowalutową.

W segmencie przekazów pieniężnych planowane jest uruchomienie najpopularniejszej metody płacenia w USA, płatności z konta bankowego, która zwiększy dostępność i wygodę korzystania z usługi.

Fintech zapowiada również m.in. płatności za pomocą PayPal oraz Apple Pay w Cinkciarz Pay. Planuje także wprowadzenie usługi abonamentowej audytu walutowego w wersji PRO.

Usługi oferowane w serwisie Cinkciarz.pl świadczą firmy należące do Conotoxia Holding. Usługę pożyczek wielowalutowych świadczy Currency Lending Sp. z o.o.

ŹRÓDŁOCinkciarz.pl