Oferta dla dzieci w Banku Pekao S.A.: 150 zł za udział w promocji i oszczędzanie na 8 proc. Nowe wnioski 500+ na okres 2023/2024

Początek roku to idealny moment, aby zaszczepić w dzieciach dobre nawyki, takie jak np. oszczędzanie. Bank Pekao promocją zachęca rodziców do założenia konta dla swojej pociechy. Na naukę oszczędzania nie ma nic lepszego niż praktyka, a bonus na koncie oszczędnościowym Mój Skarb w postaci wysokiego, 8 proc. oprocentowania w skali roku to nie lada zachęta. Warto o tym pomyśleć szczególnie teraz, gdy od 1 lutego Bank Pekao umożliwia składanie wniosków 500+ na nowy okres 2023/2024. Wszystko w bankowości internetowej oraz mobilnej PeoPay, prosto i bez konieczności przychodzenia do oddziału.

Jak wynika z danych Pekao S.A., już ponad 100 tys. młodych klientów uczy się finansów z Pakietem PeoPay KIDS. Dzieci chętnie zakładają wirtualne skarbonki i zbierają środki na wybrane przez siebie cele. Łącznie założyły ponad 44 tys. skarbonek, gromadząc oszczędności na poziomie ponad 55 mln zł. Najczęściej wybierane cele to te związane z zakupem komputera i telefonu oraz, co ciekawe, prezentem dla mamy. Na ten moment aż 38 proc. wszystkich skarbonek osiągnęło założoną kwotę, co pokazuje, że dzieci potrafią dotrwać do realizacji celu i odłożyć środki niezbędne do jego zakupu.

Zachętą do rozpoczęcia oszczędzania i założenia konta w Banku Pekao jest nowa edycja popularnej promocji „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom”, która startuje 1 lutego. W ramach akcji dziecko może zyskać nawet 150 zł. Promocja jest przeznaczona dla dzieci w wieku do 17 lat włącznie, a jej warunki są dopasowane do wieku dziecka w dniu otwarcia Konta Przekorzystnego:

  • wiek poniżej 6 lat – rodzic zakłada Konto Przekorzystne i Mój Skarb (jeżeli jeszcze nie zostało założone) i zapisuje dziecko do promocji. Dodatkową nagrodę otrzymuje się za aktywność. Dziecko musi zgromadzić na koncie ponad 200 zł na dzień 15 kwietnia 2023 r.
  • wiek 6-12 lat – rodzic zakłada Pakiet PeoPay KIDS (Konto Przekorzystne, Mój Skarb, aplikacja PeoPay KIDS) i zapisuje dziecko do promocji. Dodatkową nagrodę na konto dziecka można zdobyć, jeśli na nowo otwartym Koncie Przekorzystnym lub Moim Skarbie dziecka na dzień 15 kwietnia 2023 r. znajdzie się kwota ponad 200 zł.
  • wiek od 13 lat do 17 lat – rodzic zakłada Konto Przekorzystne, kartę do konta Mastercard i aplikację PeoPay oraz zapisuje nastolatka do promocji. Młody użytkownik dokonuje płatności min. 5 razy kartą do konta lub za pomocą BLIK do 15 kwietnia 2023 r.

Zachętą do oszczędzania na wymarzone cele dziecka jest konto oszczędnościowe Mój Skarb z atrakcyjną ofertą specjalną. Dziecko przez 6 miesięcy od otwarcia Mojego Skarbu otrzyma 8 proc. w skali roku do kwoty 5000 zł.

Do obu promocji można przystąpić do 15 marca 2023 r.

Produkty dla dziecka można założyć w prosty i dogodny sposób bez konieczności wizyty w oddziale. Wystarczy, że rodzic zaloguje się do aplikacji PeoPay lub bankowości internetowej Pekao24 i wejdzie w zakładkę „Panel rodzica”. Tam wybiera wiek dziecka i produkty, jakie chce dla niego założyć.

Bank Pekao S.A. ma szeroką ofertę skierowaną do dzieci. Konto oszczędnościowe Mój Skarb można założyć maluchowi już w dniu jego narodzin. Starsze dzieci w wieku od 6 do12 lat mogą uczyć się samodzielności i zaradności razem z Pakietem PeoPay KIDS, w skład którego wchodzi konto osobiste – Konto Przekorzystne, konto oszczędnościowe – Mój Skarb, aplikacja i własna, imienna karta do konta. W aplikacji PeoPay KIDS najmłodsi odkrywają świat finansów razem z wirtualnym trenerem, którego same wybierają – Lisem, Żubrem lub Złotówką. Pierwsze kroki dziecka są stawiane pod bacznym nadzorem opiekuna, który sprawuje dyskretną kontrolę w Panelu rodzica. Natomiast nastolatki mogą korzystać z Konta Przekorzystnego z kartą wielowalutową oraz z aplikacji PeoPay z większą dozą samodzielności.

Dla młodych prowadzenie Konta Przekorzystnego, obsługa karty do konta i wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie są bezwarunkowo bezpłatne aż do 26 roku życia.

Dodatkowe informacje na temat oferty oraz promocji można znaleźć na stronie: https://www.pekao.com.pl/promocje-dla-dzieci.

Świadczenie 500+ na okres 2023/2024

Od 1 lutego 2023 roku można składać wnioski o świadczenie 500+ na nowy okres 2023/2024. Klienci Banku Pekao złożą wniosek w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej PeoPay.

Świadczenie Rodzina 500+ to rządowy program wsparcia dla rodzin z dziećmi. Przysługuje na dzieci do 18 roku życia. Nowy okres świadczenia trwa od 1 czerwca 2023 roku do 31 maja 2024 roku. Wnioski można składać od 1 lutego. Klienci Banku Pekao mogą wnioskować o środki zarówno w serwisie internetowym Pekao24, jak i aplikacji PeoPay. Wniosek jest stworzony w sposób, który umożliwia intuicyjne, a przez to bardzo szybkie wypełnienie.

Składanie wniosków o 500+ jest także dobrą okazją, aby zacząć oszczędzać na przyszłość dziecka. Warto przelewać choćby część środków z 500+ na jego konto oszczędnościowe Mój Skarb. Oprocentowanie konta wynosi aż 8 proc. dla osób nieposiadających jeszcze produktów Banku Pekao S.A. Część środków z 500+ można też przelewać w formie regularnego kieszonkowego na konto osobiste dziecka, czyli Konto Przekorzystne, czy na wsparcie celu, na który oszczędza. Takie podejście uczy dzieci samodzielności i odpowiedzialności, a przede wszystkim pomaga w zdobyciu umiejętności oszczędzania.

Więcej informacji o 500+ znajduje na stronie https://www.pekao.com.pl/dla-rodziny.

ŹRÓDŁOBank Pekao S.A.