Oferta Junior od teraz również w Inteligo

Od 4 września rodzice, którzy już mają lub otworzą rachunek w Inteligo mogą zakładać konta dla swoich dzieci poniżej 13. roku życia. Każdy młody klient, dla którego zostanie otwarte Inteligo Konto Dziecka, uzyska dostęp do nowoczesnego serwisu internetowego PKO Junior (junior.inteligo.pl), w którym pod kontrolą rodzica będzie mógł uczyć się oszczędzania, planowania swoich wydatków i korzystania z własnego rachunku bankowego Inteligo Konta Dziecka.

Otwarcie i prowadzenie konta oraz internetowe przelewy krajowe i doładowania telefonów są bezpłatne. Konto jest atrakcyjnie oprocentowane w wysokości 2,5 proc. w skali roku dla środków do 2 500 zł oraz 0,5% od nadwyżki ponad 2 500 zł. Odsetki są kapitalizowane tygodniowo, dzięki czemu dziecko łatwiej dostrzeże efekty oszczędzania.

Posiadacz Inteligo Konta Dziecka uczy się zarządzania swoim rachunkiem i stawia swoje pierwsze kroki w świecie finansów przy wykorzystaniu unikalnego serwisu internetowego PKO Junior. Serwis jest dostosowany do potrzeb najmłodszych klientów – jest kolorowy i multimedialny, z przyjazną nawigacją oraz możliwością wyboru tapety ekranu i dźwięków. Przy ich wykorzystaniu nauka oszczędzania staje się doskonałą zabawą. Dziecko ma możliwość tworzenia wirtualnych skarbonek zachęcających do oszczędzania na konkretny cel, inicjowania przelewów i doładowań telefonów (transakcja jest realizowana po potwierdzeniu rodzica), sprawdzania historii i bieżącego salda rachunku, zdobywania odznak za wykonanie zleconych przez rodzica zadań lub realizację swoich celów oszczędnościowych.

– Włączając Konto Dziecka do oferty Inteligo umożliwiliśmy jego klientom korzystanie z podobnego zakresu usług jaki mają klienci PKO Banku Polskiego. Obecnie prowadzimy ponad 170 tys. Kont Dziecka w PKO Banku Polskim. Nasi najmłodsi klienci rosną. Mamy już ponad 11 tys. Kont Dziecka, które po ukończeniu przez ich posiadaczy 13 lat zostały przekształcone na PKO Konto Pierwsze, rachunek dedykowany młodzieży w wieku 13-18 lat – mówi Jarosław Olbromski, dyrektor Biura Rozwoju Produktów w PKO Banku Polskim. – Mamy nadzieję, że oferta skierowana do klientów Inteligo spotka się z równie dużym zainteresowaniem. Inteligo Konto Dziecka to pierwszy etap praktycznej edukacji finansowej najmłodszych, by w przyszłości potrafili świadomie zarządzać swoimi finansami – dodaje.

Inteligo Konto Dziecka to także bezpieczeństwo i pełna kontrola rodzicielska. Rodzic otrzymuje w ramach obsługi swojego konta Inteligo dostęp do Aplikacji Rodzica, przy pomocy której ma możliwość kontrolowania i wspierania poczynań finansowych pociechy, w tym zatwierdzania zainicjowanych przez dziecko operacji. Może także zarządzać dostępem dziecka do poszczególnych funkcjonalności np. włączyć lub wyłączyć możliwość inicjowania przelewów. Rodzic może zasilać konto dziecka wykorzystując przelewy lub zlecenia stałe oraz usługę autooszczędzania, czyli automatycznego zasilenia rachunku dziecka, po wykonaniu na koncie rodzica płatności kartą, telefonem z IKO lub przelewu. Wystarczy, że rodzic wskaże rodzaj transakcji, dla których usługa ma być aktywna oraz wybierze jeden z trzech sposobów zasilania rachunku dziecka (przelew stałej kwoty lub procentowej wartości od każdorazowej transakcji bądź też przelew końcówki kwoty zaokrąglonej do pełnych złotych).

źródło: PKO Bank Polski