OKO w ING wśród najatrakcyjniejszych ofert na rynku

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim zostało uznane przez serwis sfera-finansów.pl za jeden z najatrakcyjniejszych rachunków oszczędnościowych na rynku.

Jak podaje serwis sfera-finansów.pl: „Na wyróżnienie zasługuje Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim. (…) Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne, nic nie zapłacimy też za przelewy wewnętrzne, zaś przelewy zewnętrzne są tańsze niż u konkurencji. (…) Aby otworzyć rachunek oszczędnościowy w ING Banku Śląskim nie musimy zakładać konta, a ilość posiadanych przez jednego klienta rachunków jest dowolna, co pozwala na stworzenie osobnych kont, aby oszczędzać na konkretne, zróżnicowane cele”.

Redakcja serwisu sfera-finansów.pl przeanalizowała ofertę rachunków oszczędnościowych najpopularniejszych polskich banków i wyróżniła najkorzystniejsze dla klientów, którzy chcą przechowywać na rachunku 5 tysięcy zł.

W rankingu brano pod uwagę :

  • koszt otwarcia i prowadzenia rachunku;
  • koszty przelewów i wypłat środków;
  • oprocentowanie środków zgromadzonych na koncie;
  • liczbę rachunków, które może otworzyć jeden klient;
  • czy do rachunku oszczędnościowego konieczne jest założenie konta osobistego w tym samym banku;
  • inne, dodatkowe opcje i usługi.

Pełne opracowanie dostępne na stronie: http://www.sfera-finansow.pl/wiadomosci/ranking-rachunkow-oszczednosciowych-w-ktorym-banku-najlepiej-oszczedzac/

W ramach oferty Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus skierowanej do klientów już oszczędzających z ING, bank proponuje 2,5% w skali roku na nowe środki. Natomiast klienci rozpoczynający oszczędzanie z ING mogą skorzystać z oferty specjalnej „Bonus na start”, pozwalającej również uzyskać 2,5% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w PLN. W przypadku obu ofert oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące od otwarcia konta.

źródło: ING Bank Śląski